Już śledzą ciężarówki i auta. Tak będzie w całej Polsce!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Weckwerth

Już śledzą ciężarówki i auta. Tak będzie w całej Polsce!

Marek Weckwerth

Samochody przedsiębiorców będą namierzane przez fiskusa na głównych drogach kraju. Jeśli przedsiębiorca wykazuje straty, a aktywność jego aut jest duża, na pewno poproszony zostanie o wyjaśnienia.

Taką informację przekazał podczas sobotniej konferencji biznesowej w Muszynie (Małopolska) Paweł Cybulski, wiceminister finansów i zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Spotkanie zorganizowała nowosądecka fundacja „Pomyśl o Przyszłości”.

- Będziemy skanować tablice rejestracyjne aut przedsiębiorców, zarówno ciężarowych, jak i osobowych - powiedział wiceminister.

Sprecyzował, że Automatyczny System Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych (ANPRS PL) zaczął działać w grudniu na granicach z Białorusią, Rosją i Ukrainą, by ukrócić przemyt (zwłaszcza paliwa i alkoholu).

- ANPRS jest narzędziem wspomagającym KAS w zwalczaniu przestępczości ekonomicznej, poprzez lepsze monitorowanie przepływu towarów - informuje nas Wydział do Spraw Komunikacji Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, przedsiębiorcy uczestniczący w konferencji w Muszynie byli przerażeni pomysłem wiceministra. W kuluarach rozmawiali o tym, że dane o ich życiu prywatnym, mogą być wykorzystane przez służby specjalne. 

Co na to rząd? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.