Krzysztof Bednarek

Kadeci z Kalisza Pomorskiego okazali się bezkonkurencyjni

W rywalizacji drużyn najlepsi byli kadeci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Fot. Klaudia Jąg W rywalizacji drużyn najlepsi byli kadeci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.
Krzysztof Bednarek

Zakończyły się II Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim.

Spośród 13 drużyn z całej Polski, biorących udział w zmaganiach o tytuł najlepszej, bezkonkurencyjna okazała się grupa kadetów z ZSP w Kaliszu Pomorskim w składzie: Jakub Jóźwiakowski, Damian Jackowiak, Paulina Kucharska, Piotr Woźniak, Konrad Preis. W generalnej klasyfikacji wyprzedzili oni zespół z Liceum w Złocieńcu i z Tomaszowa Mazowieckiego.

- To wspaniała niespodzianka i zasłużony sukces. Dzięki opracowanym i wdrożonym innowacyjnym programom na zajęciach wychowania fizycznego możliwe jest dodatkowe szkolenie uczniów w zakresie obronności, co jak widać daje rezultaty - komentował dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.

Radości nie kryli także uczniowie.

- Bardzo się cieszymy. Sukces zawdzięczamy panom profesorom: Sebastianowi Statecznemu, Karolowi Kalinie i majorowi Andrzejowi Kowalewskiemu - mówił Jakub Józkowiak, uczeń drugiej klasy o profilu wojskowym.

Organizatorzy mistrzostw (ZSP w Kaliszu Pomorskim i CSWL Drawsko) przygotowali dla młodych adeptów wojska szereg konkurencji sportowo -obronnych takich, jak: pętla taktyczna (zwyciężyła grupa ze Złocieńca), wiedza o bezpieczeństwie (zwyciężyła drużyna z Kalisza Pomorskiego), test sprawności fizycznej (zwyciężyła młodzież z Kalisza Pomorskiego) i konkurencje strzeleckie (zwyciężył zespół z Włocławka).

Podczas zawodów wyłoniono również najcelniej strzelających uczniów z karabinka kbk AK, przyznając im indywidualne nagrody. Pierwsze miejsce zajął Dawid Turkan z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tomaszowie Mazowieckim, tuż za nim uplasował się Radosław Porański z Zespołu Szkół Akademickich we Włocławku, trzecie miejsce zajął Dawid Gerlipp z ZSP w Złocieńcu.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.