Wioletta Mordasiewicz

Kamienica do rozbiórki. Zabierają wszystko, co jest zabytkowe. Reszta pójdzie pod młotek

W budynku, który powstanie, będzie funkcjonowało Stargardzkie Centrum Nauki. Ma to być bardzo nowoczesna placówka edukacyjna i kulturalna. Jej oferta W budynku, który powstanie, będzie funkcjonowało Stargardzkie Centrum Nauki. Ma to być bardzo nowoczesna placówka edukacyjna i kulturalna. Jej oferta będzie skierowana przede wszystkim do dzieci. Miasto dostało na jej utworzenie 4 mln zł
Wioletta Mordasiewicz

Ruszyły przygotowania do odbudowy kamienicy przy ulicy Chrobrego. Najpierw jednak zostanie rozebrana stara. W budynku będzie się mieściło Stargardzkie Centrum Nauki.

Istniejący budynek, ze względu na swój stan techniczny, musi zostać rozebrany. Ale jego elementy zabytkowe zostaną zachowane.

- Usunięto już elementy dekoracyjne, które nadają się do renowacji - mówi Natalia Czajkowska-Rzeszut, wiceprezes Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. - To między innymi posadzki, drzwi wejściowe, a także dekoracje ścian. Po konsultacji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków znajdą one swoje miejsce w odbudowanej kamienicy.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wioletta Mordasiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.