Kamienica przy Piasta 6 zburzona. No i znów zburzyli nam historię. W środku nocy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Mikulicz

Kamienica przy Piasta 6 zburzona. No i znów zburzyli nam historię. W środku nocy

Tomasz Mikulicz

Kamienica z 1928 roku przy ul. Piasta 6 miała zagrażać bezpieczeństwu i nie dało się jej uratować. Obrońcy Bojar w to nie wierzą.

Sprawa śmierdzi. W dzisiejszych czasach są możliwości techniczne, by uratować praktycznie każdy zabytek. Nawet w bardzo złym stanie technicznym – mówi społecznik Mateusz Tymura.

Chodzi o kamienicę przy ul. Piasta 6 widniejącą w ewidencji zabytków. Rozebrano ją z poniedziałku na wtorek. W środku nocy! Podobno ze względów bezpieczeństwa.

– To dziwne tłumaczenie. W dzień można przecież zamknąć część ulicy i śmiało rozbierać. W nocy z tego co wiem obowiązuje cisza nocna – uważa Tymura.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.