Kąpielisko w Jasieniu kończy swój żywot

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Kąpielisko w Jasieniu kończy swój żywot

Liliana Hachani

Basen w Jasieniu nie funkcjonuje od lat. Burmistrz miasta ma już plan, jak wykorzystać teren, który powstanie po zasypaniu zbiornika.

Trwają prace na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jasieniu. Niecka basenu jest już w większości zasypana, a płytki w brodziku skute. Wszystko wskazuje na to, że w tym miejscu już nikt nie skorzysta z kąpieli.

- Basen bardzo by się przydał, szczególnie w upały. Żeby się wykąpać trzeba jechać z dziećmi do Lubska, bo tu nie ma takiej możliwości. - mówi Kamila Socha, mieszkanka Jasienia.

Kąpielisko o którym mowa od dawna nie pełni już swej roli. Funkcjonowało jedynie przez kilka sezonów, później okazało się , że jest za głębokie, a co ważniejsze, niecka była pęknięta. Burmistrz miasta, Andrzej Kamyszek wyjaśnia, że koszt remontu obiektu przewyższyłby budowę od podstaw nowego. Takimi funduszami Jasień nie dysponuje, więc postanowiono teren zagospodarować inaczej. W miejsce basenu, po zakończeniu prac powstanie teren rekreacyjny, na którym będą mogły odbywać się imprezy plenerowe.

- Teren jest ogrodzony i stoi tu scena, więc miejsce to idealnie spełnia warunki do robienia większych imprez - mówi A.Kamyszek. Jak wynika ze słów włodarza Jasienia powstać ma również boisko dla dzieci, a budynki przejść gruntowny remont. Zaznacza jednak, że nie jest to dla niego sprawa priorytetowa, ponieważ miasto ma inne, ważniejsze wydatki. O potrzebach mieszkańców w zakresie letniego wypoczynku nad wodą wie, ma już nawet pewne plany. Na razie jednak nie chce zdradzać szczegółów dotyczących pomysłu, jak zapewnić im letnią ochłodę.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.