Kąpielisko w Jasieniu kończy swój żywot

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Kąpielisko w Jasieniu kończy swój żywot

Liliana Hachani

Basen w Jasieniu nie funkcjonuje od lat. Burmistrz miasta ma już plan, jak wykorzystać teren, który powstanie po zasypaniu zbiornika.

Trwają prace na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jasieniu. Niecka basenu jest już w większości zasypana, a płytki w brodziku skute. Wszystko wskazuje na to, że w tym miejscu już nikt nie skorzysta z kąpieli.

- Basen bardzo by się przydał, szczególnie w upały. Żeby się wykąpać trzeba jechać z dziećmi do Lubska, bo tu nie ma takiej możliwości. - mówi Kamila Socha, mieszkanka Jasienia.

Kąpielisko o którym mowa od dawna nie pełni już swej roli. Funkcjonowało jedynie przez kilka sezonów, później okazało się , że jest za głębokie, a co ważniejsze, niecka była pęknięta. Burmistrz miasta, Andrzej Kamyszek wyjaśnia, że koszt remontu obiektu przewyższyłby budowę od podstaw nowego. Takimi funduszami Jasień nie dysponuje, więc postanowiono teren zagospodarować inaczej. W miejsce basenu, po zakończeniu prac powstanie teren rekreacyjny, na którym będą mogły odbywać się imprezy plenerowe.

- Teren jest ogrodzony i stoi tu scena, więc miejsce to idealnie spełnia warunki do robienia większych imprez - mówi A.Kamyszek. Jak wynika ze słów włodarza Jasienia powstać ma również boisko dla dzieci, a budynki przejść gruntowny remont. Zaznacza jednak, że nie jest to dla niego sprawa priorytetowa, ponieważ miasto ma inne, ważniejsze wydatki. O potrzebach mieszkańców w zakresie letniego wypoczynku nad wodą wie, ma już nawet pewne plany. Na razie jednak nie chce zdradzać szczegółów dotyczących pomysłu, jak zapewnić im letnią ochłodę.

Liliana Hachani

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.