Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej przedłuża się automatycznie. Będzie ważna jeszcze 60 dni po odwołania stanu zagrożenia

Czytaj dalej
Fot. sxc.hu
Tomasz Mikulicz

Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej przedłuża się automatycznie. Będzie ważna jeszcze 60 dni po odwołania stanu zagrożenia

Tomasz Mikulicz

Jak informują władze miasta karty parkingowe, z których korzystają osoby niepełnosprawne zachowują ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia. Jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (dotyczy to orzeczeń, których ważność upłynęła po 8 marca 2020 r.). A jak podaje prezydent Miejski Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności od początku trwania pandemii orzekał w 731 sprawach.

Urząd miasta informuje, że na podstawie ogólnopolskich przepisów karty parkingowe, z których korzystają osoby niepełnosprawne zachowują ważność do upływu 60. dnia od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub epidemii.

- Jednak nie dłużej niż do dnia wydania nowego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (dotyczy to orzeczeń, których ważność upłynęła po 8 marca 2020 r.) - wyjaśnia Kamila Bogacewicz z magistratu.

Dodaje, że Miejski Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Białymstoku już od początku kwarantanny społecznej nie obsługuje interesantów na miejscu.

Czytaj też: Każdy z nas jest jakoś niepełnosprawny. Dlatego szufladkowanie nie jest dobre

- Zaplanowane posiedzenia składów orzekających odbywają się w terminach wskazanych w zawiadomieniach, ale z wyłączeniem bezpośredniego badania i wywiadu osoby ubiegającej się o wydanie orzeczenia. Rozstrzygnięcie zostaje podjęte przez skład orzekający na podstawie akt sprawy (w tzw. trybie zaocznym) - mówi urzędniczka.

Wnioski o wydanie orzeczeń o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, legitymacji osoby niepełnosprawnej oraz karty parkingowej mogą być składane za pośrednictwem poczty lub wrzucone do skrzynki w budynku zespołu (ul. Waryńskiego 32A). W istotnych sprawach możliwy jest kontakt telefoniczny:

sekretariat: 85 879 7369
legitymacje: 85 879 7365,
karty parkingowe: 85 879 7370/7365,
odwołania: 85 879 7361,
przewodnicząca MZON: 85 869 6682, 506 692 120,
zawiadomienia, terminy komisji: 85 869 6383, 85 879 7364.

Czytaj też: Praca białostockiego magistratu w dobie koronawirusa. Sprawdź gdzie i na jakich zasadach przyjmowani są interesanci

Podczas wtorkowej (21 kwietnia) prezydent Tadeusz Truskolaski podał, że od początku trwania pandemii zespół orzekał w 731 sprawach. Zapytaliśmy, czy nie da się wprowadzić możliwości, by interesanci wysyłali wnioski drogą mailową lub poprzez profil zaufany ePUAP? - Będziemy to analizować - stwierdził dodając, że jak do tej pory obecne sposoby komunikowania się "działają", bo liczba wniosków jest spora.

Tomasz Mikulicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.