Karta rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Rodzice już od jesieni czekają na kartę zniżkową. A jej wciąż nie ma

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Karta rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Rodzice już od jesieni czekają na kartę zniżkową. A jej wciąż nie ma

Tomasz Mikulicz

Przed wyborami PiS obiecywało wprowadzenie karty rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. W listopadzie wojewoda dopatrzył się jednak poważnych uchybień w uchwale autorstwa PiS. Mamy luty, a nowej uchwały wciąż nie ma. Rodzice się denerwują.

Słyszałam, że karta ma wejść w życie od 1 lutego. Zadzwoniłam więc do urzędu miasta. A tam odsyłano mnie z jednego departamentu do drugiego. Nikt nie potrafił mi pomóc – denerwuje się Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji.

Przeczytała na naszych łamach jak przed wyborami miejskie PiS obiecywało wprowadzenie karty rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Miała uprawniać do minimum 50-procentowej zniżki w opłatach za bilety wstępu do miejskich teatrów, muzeów, na miejskie baseny i stadion miejski. Skorzystać na tym miały nie tylko niepełnosprawne dzieci, ale też ich rodzeństwo i rodzice czy opiekunowie.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.