Paweł Gzyl

Kasia Smutniak po wielu latach nieobecności wraca do polskiego kina

„Ma pan brylant w domu” - usłyszał ojciec Kasi Smutniak od fotografa, który przygotowywał pierwsze portfolio ze zdjęciami jego córki. Dziś Polka jest Fot. Tomasz Bolt „Ma pan brylant w domu” - usłyszał ojciec Kasi Smutniak od fotografa, który przygotowywał pierwsze portfolio ze zdjęciami jego córki. Dziś Polka jest prawdziwą gwiazdą włoskiego kina
Paweł Gzyl

Mogła zostać stomatologiem, ale wolała najpierw być modelką, a potem aktorką. Nieszczęśliwy wypadek zabrał jej ukochanego. Mimo to nie poddała się i wychowuje ich córkę Sophie. Dzisiaj jest jedną z największych gwiazd kina we Włoszech.

Dawno nie widzieliśmy jej w polskim filmie. Wbrew pozorom to nie wina tego, że mieszka we Włoszech i tam robi karierę. To polski przemysł filmowy jakby o niej zapomniał.

- W Polsce nie dostawałam ciekawych propozycji, albo kiedy do mnie trafiały, miałam inne zobowiązania. W ten sposób upłynęło kilkanaście lat, a ja grałam niemal wyłącznie we włoskich filmach. We Włoszech jest mój dom, tutaj założyłam rodzinę, w tym środowisku funkcjonuję na co dzień - tłumaczy w „Gazecie na Weekend”.

Teraz sytuacja jednak się zmienia. Jacek Borcuch zaprosił Kasię Smutniak do udziału w swym najnowszym filmie. Powstaje on w Toskanii - a główną rolę gra Krystyna Janda. Gwiazda wciela się w postać noblistki, która buntuje się przeciw politycznej poprawności. Towarzyszy jej młoda sekretarka - a w tej roli właśnie Kasia Smutniak.

- „Volterra” to opowieść o odpowiedzialności za słowa. Film szuka też odpowiedzi na pytanie, co wywołuje w nas strach przed obcym. Widzę ten problem we Włoszech, widzę go także, kiedy odwiedzam Polskę. Nieustannie podkręcana atmosfera strachu sprawia, że stajemy się podatni na manipulację - zachęca aktorka.

* * *

Przyszła gwiazda włoskiego kina urodziła się w rodzinie wojskowego - jej tata był generałem brygady w lotnictwie. Nic więc dziwnego, że rodzina nieustannie się przenosiła. Smutniakowe mieszkali w Warszawie, Radomiu, Tomaszowie Mazowieckim, a najdłużej - w Pile.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

 • jak początkowo rozwijała się jej kariera w agencji modelek?
 • jak Kasia przeobraziła się w aktorkę?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.