Kasta, ale która?

Czytaj dalej
Daniel Szafruga

Kasta, ale która?

Daniel Szafruga

Politycy wiedzą, że kłamstwo powtarzane wielokrotnie, w końcu przez wielu uznane zostanie za prawdę. Dlatego zawrotną karierę robi zwrot sędziowska kasta. W końcu część z nas uwierzyła, że ich przywileje należy ograniczyć, bo nic tak nas nie uwiera, jak te przywileje. Jakie? To pozostawiliśmy politykom, a ci chcą założyć sędziom kaganiec i odbierać im niezależność.

Ci którzy się z tego cieszą, nie zdają sobie sprawy, że kaganiec założą także nam, wraz ze smyczą. Jednocześnie tworzy się nowa, stojąca ponad prawem - kasta polityków. Gdy będą mieli posłusznych prokuratorów i sędziów, nie będą potrzebne im immunitety.

Jeśli więc pobiją cię bandyci, mieniący się prawdziwymi Polakami, nie licz na prokuratorów. Stwierdzą, że sprawców masz poszukać sam i wytoczyć im sprawę, bo szkodliwość czynu, jaki popełnili, jest żadna. Jak ich znajdziesz i oskarżysz, to zostaną ukarani. Ale gdy władza będzie miała prawo karać sędziów za ferowane wyroki, to ty możesz zostać skazany za opór, jaki stawiałeś napastnikom.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Szafruga

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.