Katastrofa budowlana w Szopienicach: stan 17-latka nadal ciężki

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
LOTA

Katastrofa budowlana w Szopienicach: stan 17-latka nadal ciężki

LOTA

Stan 17-latka, najciężej rannej osoby wyciągniętej spod gruzu z kamienicy w Szopienicach, jest ciężki, ale stabilny, bez zagrożenia życia. Przypomnijmy, wczoraj w budynku przy ulicy Obrońców Westerplatte 22 w Katowicach zawalił się strop, pod gruzami w piwnicy zostały uwięzione cztery osoby, wszystkie udało się z budynku ewakuować.

W katastrofie budowlanej w Szopienicach rannych zostało czterech mężczyzn, których gruz z walącego się stropu zasypał w piwnicy. Nie byli to mieszkańcy, bo kamienica nie była zamieszkana, a pracownicy, którzy remontowali wnętrza budynku.

Zawalił się strop kamienicy w Katowicach
Katastrofa budowlana w Szopienicach

Wszystkich wyciągnęli ratownicy i strażacy. Ranni mają 16, 17 i 19 lat, najstarszy z mężczyzn ma ponad 20 lat. Trzech mężczyzn odniosło obrażenia, ale ich stan był dobry. Poważnie ranny został natomiast 17-latek, który trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie.

Dlaczego w budynku zawalił się strop?
Akcja ratownicza

- Nic minęła spokojnie. Jego stan jest ciężki, ale stabilny, bez zagrożenia życia – powiedział Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy GCZD.

Śledztwo w sprawie katastrofy
Prokuratura wszczęła śledztwo

Tymczasem w Szopienicach budynek, w którym doszło do katastrofy oglądają eksperci budowlani. Dziś ma też zapaść decyzja, czy będzie musiał zostać wyłączony z użytkowania. Eksperci mają też wyjaśnić przyczyny katastrofy. Jedna z hipotez jest taka, że strop, który się zawalił, został uszkodzony w trakcie prac remontowych, które prowadzono w budynku.

Akcja ratunkowa zakończona sukcesem

LOTA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.