Katowice budują nowy stadion GKS! Projekt architektoniczny w tym roku. Na początek jest 2,3 mln zł

Czytaj dalej
Fot. Dziennik Zachodni
Justyna Przybytek - Pawlik

Katowice budują nowy stadion GKS! Projekt architektoniczny w tym roku. Na początek jest 2,3 mln zł

Justyna Przybytek - Pawlik

Jeszcze w tym roku katowicki magistrat planuje ogłosić konkurs architektoniczny na projekt stadionu miejskiego przy ulicy Bukowej. W budżecie miasta na inwestycję, w tym na wykup gruntów oraz opracowanie projektu, zapisano 2,3 mln zł

Temat budowy nowego stadionu przy ulicy Bukowej w Katowicach, gdzie znajduje się obiekt, na którym mecze rozgrywa GKS Katowice, jest podejmowany już od kilku lat. Miasto zlecało już opracowanie koncepcji nowego obiektu oraz prezentowało wizualizacje stadionu, konsultowało też pomysły na nowy obiekt z kibicami, ale dotąd decyzja o budowie nie zapadła. W tym roku ma powstać nowy projekt.

- Ogłosimy wkrótce konkurs architektoniczny. Zależy nam, by uzyskać projekt o jak najlepszych parametrach i wysokiej jakości rozwiązań funkcjonalnych. Dzięki temu dobrze będzie służył mieszkańcom – podkreśla Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Jaką pojemność powinien mieć nowy stadion GKS Katowice?

ZOBACZ WIZUALIZACJE STADIONU GKS KATOWICE
PROJEKT STADIONU W KATOWICACH Z 2013 R.

ZOBACZ TAKŻE:
CZY TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ STADION GKS?

Jak będzie wyglądał nowy stadion w Katowicach?

– Chcemy zaprojektować przy ul. Bukowej stadion na 15 tys. miejsc. Podobnej wielkości stadiony powstaną w kilku miastach w naszym regionie. Do komisji konkursowej prezydent Marcin Krupa zaprosił przedstawiciela środowiska kibiców GKS Katowice – dodaje Bogumił Sobula.

W pierwszym etapie inwestycji wybudowany zostanie obiekt na 12 tys. miejsc - zapowiadają urzędnicy, jak dodają, jeśli frekwencja na meczach będzie dobra i pojawi się takie zapotrzebowanie – to w drugim etapie inwestycji zostanie dobudowanych 3 tys. miejsc.

- Decyzję prezydenta przekazano dziś w Urzędzie Miasta Katowice kibicom Klubu i jego prezesowi Wojciechowi Cyganowi - informuje Biuro Prasowe UM w Katowicach.

- Mamy to szczęście, że praktycznie po sąsiedzku jest do dyspozycji Stadion Śląski. Jesteśmy przekonani, że przy ważnych i prestiżowych meczach - związanych z nieodległymi, jak mamy nadzieję, sukcesami sportowymi Gieksy, Śląski pomieści wszystkich kibiców Klubu chcących oglądać szlagierowe mecze – zaznacza wiceprezydent Sobula.

JAKĄ POJEMNOŚC POWINIEN MIEĆ NOWY STADION GKS KATOWICE? NAPISZ UZASADNENIE


*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Justyna Przybytek - Pawlik

Dziennikarka Dziennika Zachodniego oraz portalu dziennikzachodni.pl. Redaktor tygodnika miejskiego "Kocham Katowice" oraz serwisu katowice.naszemiasto.pl Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Katowiczanka. Fanka podróży krótkich i długich, jazdy na rowerze, spacerów i dobrych książek. Z Dziennikiem Zachodnim związana od 2007 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.