Dorota Niećko

Katowice: Przy Spodku stanie najwyższy budynek miasta

Tak na wizualizacjach prezentuje się cały kompleks .KTW. Widok od strony wschodniej. Gotowa jest niższa wieża Fot. mat. inwestora Tak na wizualizacjach prezentuje się cały kompleks .KTW. Widok od strony wschodniej. Gotowa jest niższa wieża
Dorota Niećko

Zaczęły się przygotowania do budowy najwyższego wieżowca w Katowicach, biurowca .KTW II przy rondzie i Spodku. Ma mieć 133 metry i przewyższy Altusa, który ma 125 metrów.

Kompleks, który zaplanowano w miejscu wyburzonego kilka lat temu biurowca DOKP, zostanie dokończony. Zaczęły się procedury związane z budową drugiej, wyższej wieży. Niższa jest gotowa od 2018 r. Ma 66 metrów i 14 pięter. Wyższa ma mieć 133 m, 31 pięter i będzie najwyższym budynkiem Katowic i regionu, bo sąsiedni Altus ma 125 m i 27 pięter. Autorem projektu jest Medusa Group z Bytomia. To oni zaprojektowali też biurowce „tiramisu” przy Chorzowskiej.

- Bryła może przywodzić na myśl okoliczne budynki Muzeum Śląskiego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz centrum kongresowego, ustawione jeden na drugim i nieco przesunięte względem siebie - opisywał podczas prezentacji kompleksu Łukasz Zagała, architekt z Medusa Group, współautor koncepcji.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dorota Niećko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.