Każdy sukces to radość

Czytaj dalej
Fot. Jakub Lesiński
Jakub Lesiński

Każdy sukces to radość

Jakub Lesiński

Drużyna Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra, brązowi medaliści drużynowych mistrzostw Polski, odebrali gratulacje od Wojewody Lubuskiego

Na spotkaniu z Władysławem Dajczakiem w gmachu zielonogórskiego Urzędu Marszałkowskiego pojawiło się czterech przedstawicieli zielonogórskiego klubu. Był prezes Zdzisław Tymczyszyn, kapitan Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek oraz młodzieżowiec Alex Zgardziński. Podobne wydarzenie z udziałem delegacji aktualnych mistrzów kraju, Stali miało miejsce pod koniec września w Gorzowie. Zielonogórzanie także zostali wtedy zaproszeni, ale nie dojechali, bo tamten termin im nie odpowiadał. Przypomnijmy, dlaczego? - Ze względu na to, że Dudek i Jason Doyle w tym czasie jechali finały w lidze szwedzkiej, Andriej Karpow wyjechał na Ukrainę a i sam prezes Tymczyszyn był na wyjeździe. Nie ma tu drugiego dnia. Chcielibyśmy stawić się w urzędzie w pełnym składzie - tłumaczył wówczas w rozmowie z „GL” rzecznik Ekantor.pl Falubazu, Marcin Grygier.

Jak deklarował przedstawiciel klubu tak się stało. Ostatecznie panowie spotkali się wczoraj. Było uroczyście, nie brakowało ciepłych i miłych słów. - Dziękuję panu wojewodzie za zaproszenie. To dla nas wielkie wyróżnienie. Próbowaliśmy się umówić od kilku tygodni, ale jednej, albo drugiej stronie nie pasowały terminy. Cieszymy się, że dwie lubuskie drużyny stanęły na podium. Gratuluję wszystkim naszym zawodnikom oraz ekipie Stali Gorzów za zdobycie tytułu. Czekamy już na przyszły sezon. Oby był on udany. Mam nadzieję, że teraz my będziemy wyżej na podium. Bardzo fajnie byłoby, gdyby obie nasze drużyny znalazły się w finale, albo chociaż, żeby było im dane powalczyć w play off - komentował prezes Tymczyszyn.

- Cieszę się, że przyjęliście moje zaproszenie i tutaj jesteście. Z wielką radością gratuluję kolejnej lubuskiej drużynie. To miło, że aż dwie nasze ekipy stanęły na podium sportu, który nie ukrywajmy, jest wiodącym w naszym regionie. Jesteśmy małym województwem i każdy sukces, który przekłada się na to, że mówi się o nas w Polsce i nie tylko, jest wielką radością. Dziękuję wszystkim, którzy do tego doprowadzili. Należą im się słowa uznania oraz wdzięczności - powiedział wojewoda Dajczak.

Korzystając z obecności Dudka, samorządowiec nawiązał także do indywidualnych sukcesów 24-latka i awansu popularnego „Duzersa” do przyszłorocznego cyklu Grand Prix. Dodajmy, że tam zielonogórzanin będzie walczył z najlepszymi (w tym również z gorzowianinem Bartoszem Zmarzlikiem) o tytuł indywidualnego mistrza świata. - Życzę ci, aby ten przyszły rok, w twoim życiu był przełomowym. Rozumiem, że nie jest łatwo dostać się do elitarnego grona, ale mamy też dowody na to, że już na początku można zdobyć medal. Byłbym bardzo szczęśliwy, aby w sezonie 2017 na „pudle” Grand Prix stanęło dwóch lubuskich żużlowców. To byłoby coś wspaniałego i powód do wielkiej radości dla nas wszystkich – przekonywał wojewoda.

Ze spotkania zadowolenia nie ukrywał również kapitan Ekantor.pl Falubazu. - Po udanym sezonie zawsze miło jest być na „salonach”. Przyjemnie odbiera się później te wszystkie podziękowania i uściski - tłumaczył Protasiewicz

Jakub Lesiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.