Kibole GieKSy i Zagłębia Sosnowiec zatrzymani za posiadanie broni i zamieszki na meczu ZOBACZ WIDEO

Czytaj dalej
Fot. KMP Katowice
Sauer

Kibole GieKSy i Zagłębia Sosnowiec zatrzymani za posiadanie broni i zamieszki na meczu ZOBACZ WIDEO

Sauer

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród pseudokibiców oraz prokuratura ustalili personalia siedmiu pseudokibiców z Katowic i Sosnowca odpowiedzialnych za zakłócenie meczów piłki nożnej, pobicie i nielegalne posiadanie broni.

Katowiccy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić zarzuty pięciu pseudokibicom GKS-u Katowice i dwóm pseudokibicom Zagłębia Sosnowiec, którzy na meczu piłki nożnej w sierpniu tego roku prowokowali do zamieszek.

W drugiej połowie kibice obu drużyn uznali, że ważniejsze niż mecz są "porachunki" z sąsiadami zza miedzy. Efektem ich zachowań było przerwanie meczu na kilkanaście minut. Do ustalenia tożsamości podejrzanych przyczynił się między innymi stadionowy monitoring i praca operacyjna. Mężczyźni, którym postawiono zarzuty mają od 23 do 42 lat.

Dwaj kibole drużyny GKS Katowice oprócz zarzutów za przestępstwa popełnione na stadionie podczas meczu GieKSy z Zagłębiem i Arką Gdynia usłyszeli zarzut nielegalnego posiadania broni palnej.

ZOBACZ FILM Z PRZESZUKANIA MIESZKANIA

Z kolei dwaj pseudokibice sosnowieckiej drużyny - 23-letni młodzieniec i jego 42-letni ojciec usłyszeli zarzut pobicia kibica GKS-u.

Wszystkim zatrzymanym grozi grzywna, zwany zakaz stadionowy, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do ośmiu lat.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ policjanci wciąż prowadzą czynności, co oznacza, że wkrótce może dojść do kolejnych zatrzymań.

ZAPIS WIDEO INCYDENTÓW NA STADIONIE


*Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
*Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
*Jak zdobyć becikowe i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
*Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Sauer

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.