Kiedy mieszkańcy doczekają się naprawy ul. Polnej?

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

Kiedy mieszkańcy doczekają się naprawy ul. Polnej?

Grzegorz Kozakiewicz

Jeżdżę tędy codziennie UAZ-em - Zbigniew Noskowicz opisuje trudne życie przy ul. Polnej w Wymiarkach. Władze gminy proszą o cierpliwość.

- Od stycznia interpeluję w sprawie ulicy Polnej - przyznaje radny Zbigniew Noskowicz - od roku słyszę jedynie obietnice. Polna w Wymiarkach prowadzi w kierunku Gozdnicy. Gruntowa droga służy grzybiarzom i służbom leśnym. Powstają tu nowe domy, przybywa mieszkańców.

Droga powiatowa

Mimo to, gmina nie robi nic, by poprawić stan nawierzchni. Ogromne kałuże i błoto uniemożliwiają przejazd. Piesi muszą omijać głębokie dziury. Jest to tym trudniejsze, że stoją tu raptem dwie latarnie. Ulica ma status drogi powiatowej. - Nie pamiętam, by było tu aż tak źle - przyznaje Noskowicz - Za poprzednich władz przynajmniej starano się zasypywać dziury. Nie było równiarki, więc ciągano za traktorem szynę na łańcuchu. Na parę miesięcy starczało.

- Gmina zupełnie nie reaguje na moje interpelacje - przyznaje radny Zbigniew Noskowicz.
Grzegorz Kozakiewicz - Gmina zupełnie nie reaguje na moje interpelacje - przyznaje radny Zbigniew Noskowicz.

Radny domaga się interwencji na kilkusetmetrowym odcinku. Uważa, że koszt prac byłby niewielki. Pewnym rozwiązaniem mogłaby być także naprawa ul. Strzeleckiej. Ta z kolei w całości należy do gminy i jest alternatywnym dojazdem do posesji znajdujących się na końcu ulicy Polnej. - W tej chwili możemy zaproponować jedynie działania doraźne - odpowiada wójt Wymiarek, Wojciech Olszewski. - Jednak zła pogoda je uniemożliwia. Jeśli będzie sucho, spróbujemy tę drogę wyrównać - dodaje.

Kompleksowy remont

Jak deklaruje Wojciech Olszewski, w 2017 roku dojdzie do kompleksowego remontu z udziałem starostwa. Zakres prac nie jest jednak znany. Władze gminy liczą, że uda się zbudować nawierzchnię asfaltową. Być może powstaną nowe latarnie. - W przyszłorocznym budżecie na drogi mamy jedynie 190 tysięcy - wskazuje Olszewski - Ponad 100 tys. zarezerwowaliśmy na chodnik do szkoły w Witoszynie. W tej inwestycji swój udział również ma powiat żagański. A przecież drogi gminne też wymagają troski. Choćby ulica Kościuszki, którą musimy załatać i skanalizować.

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.