Kielce – Raj dla dzieci

Czytaj dalej
Raj Dla Dzieci

Kielce – Raj dla dzieci

Raj Dla Dzieci

Muzeum Zabawek i Zabawy, Centrum Geoedukacji, Energetyczne Centrum Nauki, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Centrum Nauki Leonardo da Vinci czy Zamek Królewski w Chęcinach. To zaledwie ułamek dedykowanych dzieciom punktów na mapie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Kampania promocyjna „Kielce – Raj dla dzieci” ma zachęcić rodziny do skorzystania z atrakcji zlokalizowanych w Kielcach i ościennych gminach.

Koncepcja

„Kielce – Raj dla dzieci” to jednocześnie nowy produkt turystyczno-kulturalny przygotowywany przez stolicę województwa wspólnie z gospodarzami gmin skupionych w Kieleckim Obszarze Funkcjonalnym oraz z przedsiębiorcami branży turystycznej z tego terenu. Kielecki Obszar Funkcjonalny obejmuje – oprócz miasta Kielce – gminy: Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk. Do projektu zaproszono także Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego i Oddział Świętokrzyski PTTK.

– Mamy w Kielcach i regionie bardzo wiele propozycji, które mogą zachwycić młodych ludzi. Nawet miesiąc byłby za krótki, żeby je wszystkie zobaczyć. Są miejsca wprost dedykowane dzieciom, jak Energetyczne Centrum Nauki, Centrum Geoedukacji czy Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, ale są też inne, o których nie myśli się, że są atrakcyjne dla najmłodszych, na przykład najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Trzeba te wszystkie propozycje zebrać i odpowiednio zareklamować. Przy dobrej promocji przyciągniemy wielu turystów – uważa prezydent Kielc Wojciech Lubawski. – Ten rok będzie startowy – będziemy się promować na targach turystycznych, na billboardach, poprzez stronę internetową itd. Na razie ograniczamy się do Kielc i otoczenia, ale będziemy projekt rozszerzać o kolejne obiekty, bo przecież Jura Park w Bałtowie czy Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie są niezwykle atrakcyjne dla dzieci – zapowiada prezydent.

„Kielce – Raj dla dzieci” promować będzie przede wszystkim atrakcje unikalne, charakterystyczne dla miasta i regionu, nie zapominając jednak o standardowych rozrywkach. Propozycje pogrupowano w działy tematyczne:
• Tropiciele Historii
• Rozrywka dla Smyka,
• Kraina Odkrywców,
• Magiczna Zabawa,
• Wodne Atrakcje,
• Tajemnice Przyrody,
• Zimowe Atrakcje,
• Przyjaciele Zwierząt.

Wszystkie elementy oferty posiadać będą wspólną identyfikację graficzną.

Wydarzenie
Inauguracja produktu „Kielce – Raj dla dzieci” nastąpi podczas długiego weekendu czerwcowego (31 maja–3 czerwca). W tych dniach centrum Kielc – przede wszystkim Rynek oraz deptak, w ramach cyklicznej akcji „budzenie Sienkiewki” – za sprawą propozycji kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, pokazów naukowych, parad, prezentacji itp. zamieni się w wielki plac zabaw.W programie znalazły się m.in. warsztaty Instytutu Dizajnu z cyklu „Korona jest zielona” i „Niemapa dla dzieciaka”, koncert zespołu Małe TGD, spektakl uliczny „Zaułek Figlarzy”, wystawa „Miniatury starych aut” czy prezentacje motocykli i samochodów, wśród których będzie m.in. papamobile. Swoją ofertę dla dzieci przedstawią instytucje kultury, edukacji i ośrodki sportowe oraz właściciele i operatorzy atrakcji turystycznych i miejsc rozrywki. Do projektu włączyła się nawet Politechnika Świętokrzyska, która 30 maja sale wykładowe zmieni w Świat Młodego Odkrywcy z naukowymi prezentacjami dla dzieci. Centrum Geoedukacji szykuje imprezę „GEOlogiczny Czas Dzieci” i zaprasza do zwiedzania Galerii Ziemi wraz z Kapsułą 5D. Pokazy zaprezentują także Energetyczne Centrum Nauki i Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Organizatorzy oraz kielecki PTTK zapraszają także rodziny do udziału w grze miejskiej. Nie braknie zajęć służących czystej zabawie – będą wesołe miasteczka i dmuchane zamki. Goście będą mogli aktywnie wypoczywać, korzystając np. z przejażdżek konnych, ścieżek rowerowych, basenów, ścianek wspinaczkowych, parku linowego czy parku trampolin. Propozycje, z których goście będą mogli skorzystać poza Kielcami, to m.in. Noc na Zamku w Chęcinach, dawne gry i zabawy w Parku Etnograficznym w Tokarni, Dzień Dziecka w Chmielniku czy Krajnie. Wiele atrakcji będzie bezpłatnych, z niektórych będzie można skorzystać, uzyskując rabat na hasło: „Kielce – Raj dla dzieci”.

Widowisko taneczne roku
Gwoździem programu całego weekendu będzie najnowsze widowisko Kieleckiego Teatru Tańca – „Alicja w Krainie Czarów” – wystawione w Dniu Dziecka, 1 czerwca, w wyjątkowej scenerii Amfiteatru Kadzielnia. To największy i najbardziej malowniczy amfiteatr w Polsce, jest bowiem usytuowany w dawnym kamieniołomie, otoczony skalnymi ścianami, w sąsiedztwie rezerwatu geologicznego i Podziemnej Trasy Turystycznej, która powstała z połączenia jaskiń.
Twórcami spektaklu są Elżbieta i Grzegorz Pańtakowie kierujący Kieleckim Teatrem Tańca. Choreografowie opowiadają przygody Alicji poprzez różnorodne style tańca: poczynając od stepowania, poprzez rewię, musical i taniec jazzowy po taniec współczesny. W spektaklu wystąpi ponad 80 artystów, którzy zaprezentują blisko 500 bajkowych kostiumów autorstwa Małgorzaty Słoniowskiej. W wersji plenerowej widowisko zostanie wzbogacone o nowe postaci i poszerzone o wieloosobowe sceny zbiorowe. Pojawią się akrobaci, żonglerka ogniem oraz inne efekty inscenizacyjne, wprowadzające widzów w Krainę Czarów. W przestrzeni amfiteatru podczas spektaklu widzów zabawiać będą kataryniarze, klauni i szczudlarze. Początek o godzinie 19.30.

Kampania

Oprócz weekendowego wydarzenia elementy kampanii promocyjnej to:
•Portal internetowy „Kielce – Raj dla dzieci” - www.rajdladzieci.kielce.eu zawierający:
- tematyczne działy z pogrupowanymi atrakcjami turystycznymi, sportowymi, kulturalnymi, w tym m.in. szlaki turystyczne, ścieżki rowerowe, baseny, parki tematyczne, muzea, parki rozrywki itp.,
- interaktywną mapę Kielc i okolic z zaznaczonymi atrakcjami i obiektami,
- wykaz restauracji i obiektów hotelowych przyjaznych rodzinom
z dziećmi,
- propozycje wycieczek dla rodzin z dziećmi z podziałem na kategorie wiekowe,
-kalendarium wydarzeń.

•Rodzinny Paszport Turystyczny jako system zachęt i nagród. Kilkustronicowa książeczka zawierać będzie informacje o najciekawszych atrakcjach turystycznych na terenie Kielc, po odwiedzeniu których i zdobyciu pieczątek uczestnik otrzyma upominek. Paszport będzie można dostać w instytucjach i obiektach turystycznych na terenie Miasta Kielce oraz w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach. Można go będzie także pobrać w wersji pdf ze strony www.rajdladzieci.kielce.eu.

•Promocja produktu podczas targów turystycznych:
- w Łodzi 16–18.03.2018 r.,
- w Katowicach 23–25.03.2018 r.,
- w Kielcach 20–22.04.2018 r.,
- w Chorzowie 18–20.05.2018 r.

Kontakt dla mediów

Katarzyna Telka
Referat Sportu i Turystyki
Urząd Miasta w Kielcach
Tel. 41 – 3676 677
[email protected]

Katarzyna Rabiej
Referat Promocji
Urząd Miasta w Kielcach
Tel. 41 – 3676 544
[email protected]

Liderem produktu jest Referat Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kielce.

Kielce – Raj dla dzieci
Raj Dla Dzieci

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.