Kierowcy jadący przez Mielec: przez godzinę musimy stać w korkach

Czytaj dalej
Fot. Jakub Zegarliński
Jakub Zegarliński

Kierowcy jadący przez Mielec: przez godzinę musimy stać w korkach

Jakub Zegarliński

Remont ulicy Wojskiego Polskiego prowadzącej do mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jest bardzo uciążliwy dla kierowców.

Remont trwa od czerwca, jednak większe utrudnienia kierowcy napotykają dopiero od kilku dni.

- Potrwają najdłużej do końca września. Bardzo prosimy kierowców o cierpliwość. Ta inwestycja z pewnością będzie służyć wszystkim pracownikom strefy przez kolejne lata. To bardzo ważna inwestycja

- mówi starosta Zbigniew Tymuła.

Kierowców takie słowa nie są jednak w stanie uspokoić.

- Wyjazd ze strefy jest bardzo utrudniony. Codziennie stoimy godzinę w korku. Problemy stają się powoli nie do wytrzymania - mówi nam jeden z nich.

Od ubiegłego tygodnia z ruchu drogowego w całości wyłączone zostały główne rondo Specjalnej Strefy Ekonomicznej - dotychczas zamknięte tylko od strony ul. Wojska Polskiego (przy firmie Kirchhoff).

Objazdy były prowadzone przez główną bramę strefy. Dla pracowników firm mieszczących się na terenie SSE rozpoczęły się prawdziwe drogowe problemy. Czas dojazdu do pracy i z pracy bardzo się wydłużył.

- Niestety, prace remontowe spowodowały, że zanim wydostaniemy się z terenu strefy, musimy kilkadziesiąt minut odstać w korkach. Po raz kolejny komuś zabrakło wyobraźni - wzdycha jeden z kierowców.

Do starosty docierają informacje od niezadowolonych kierowców. Przeprasza i prosi o cierpliwość.

- Remont ulicy Wojska Polskiego jest niezbędny i musi zostać przeprowadzony do końca. Ze swojej strony mogę jednie przeprosić i prosić o jeszcze trochę cierpliwości. Prace mają zakończyć się do końca września. Gdy remont zostanie ukończony, dojazd do strefy będzie dużo lepszy i sprawniejszy - zaznacza.

Prace inwestycyjne będą kosztować łącznie blisko 6 milionów złotych. Połowę kwoty pokryje dofinansowanie zewnętrzne, a druga część - to wydatki powiatu i miasta. Remont ma zakończyć się do 30 września.

Jakub Zegarliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.