Kilkadziesiąt kursów mniej, ale cztery są nowe

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Kilkadziesiąt kursów mniej, ale cztery są nowe

Filip Pobihuszka

Choć od dziś (1 września) rozkład nowosolskiego PKS skurczył się o kilkadziesiąt połączeń, to powiat wynegocjował uruchomienie czterech innych

Kilka dni temu informowaliśmy o zawieszeniu przez PKS Nowa Sól kilkudziesięciu kursów, w tym kilku istotnych połączeń służących skomunikowaniu najważniejszych miast powiatu.

Temat został poruszony na ostatniej sesji rady powiatu przez radnego Grzegorza Zwarycza. - Doszły mnie słuchy, że zamykane są kursy z Nowego Miasteczka, Bytomia Odrzańskiego. Na jednej z komisji pan Andrzej Ogrodnik mówił nam, że nie będzie problemu z dowozem uczniów z tych miejscowości. Zaczynamy rok szkolny i chciałem zapytać, czy problem istnieje czy też nie - zastanawiał się radny.

Odpowiedzi udzielił mu wicestarosta Przemysław Ficner. - Jeśli chodzi o dowóz dzieci z Nowego Miasteczka i Bytomia Odrzańskiego, w ogóle tamtejszych mieszkańców, to dojazd na tę chwilę jest zapewniony. Jeżdżą tam przewoźnicy komercyjni, bus jest mniej więcej co godzinę - wyjaśniał. Wicestarosta podkreślał też, że zainicjowali spotkanie z szefostwem nowosolskiej PKS, na którym wynegocjowano przywrócenie połączeń w gminie Siedlisko i Nowe Miasteczko. - Wyrazili taką wolę, bo kursy wożące uczniów są zazwyczaj rentowne - tłumaczył P. Ficner.

Jednak taka odpowiedź nie usatysfakcjonowała radnego Zwarycza. - Jeżeli kursy zostały przywrócone, to jak to się stało, że przewoźnik najpierw mówił, że są nieopłacalne, a teraz nagle są rentowne? - dociekał. - Kursy nie zostały przywrócone w pełni. To są nowe kursy. Po przeanalizowaniu liczby uczniów i mieszkańców którzy musza dojechać, zarząd PKS stwierdził, że te kursy będą dla nich rentowne i utrzymają je z biletów. Oczywiście wszystko okaże się w przeciągu najbliższego miesiąca, bo może się okazać, że ostatecznie i tak go wycofają - wyjaśniał wicestarosta Ficner.

I faktycznie, na stronie nowosolskiego przewoźnika pojawił się kolejny komunikat. Czytamy w nim, że od 1 września ruszają cztery nowe kursy: Kierzno - Nowa Sól przez Siedlisko o 7.05, Nowa Sól - Bielawy przez Siedlisko o 15.30 (oba kursować będą od poniedziałku do piątku oprócz świąt) oraz Niegosławice - Nowa Sól przez Nowe Miasteczko, Rejów o 06.50 i Nowa Sól - Niegosławice przez Rejów, Nowe Miasteczko o 15.30 (oba tylko w dni nauki szkolnej).

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.