Klaudia Antosiuk żyje w bólu. Potrzeba 50 tysięcy złotych, by naprawić jej kręgosłup

Czytaj dalej
Fot. www.siepomaga.pl/klaudiaantosiuk
Agata Sawczenko

Klaudia Antosiuk żyje w bólu. Potrzeba 50 tysięcy złotych, by naprawić jej kręgosłup

Agata Sawczenko

Samodzielne zakupy? Nie ma mowy. Odkręcenie butelki? Ponad jej siły. Klaudia Antosiuk ma zaledwie 22 lata. I perspektywę - albo życie w ciągłym bólu i przechodzenie przez kolejne operacje, albo zabieg w Hiszpanii, który naprawi jej kręgosłup.

Jak opowiada mama Klaudii, dziewczynę kręgosłup bolał od zawsze. Jednak lekarze lekceważyli te objawy. - Oszukuje - mówili. W końcu, dopiero gdy miała 16 lat, trafiła na dobrego diagnostę. Okazało się, że ma rozszczep kręgosłupa i rozdwojony rdzeń w dwóch miejscach. Konsekwencją jest jamistość rdzenia kręgowego. To torbiele, które rosną na kręgu i uciskają nerwy. To przez to Klaudia żyje w ciągłym bólu, bywają dni, gdy nie może podnieść się z łóżka.

Stara się być samodzielna, niedawno nawet rozpoczęła studia w Poznaniu. - Ale tylko dlatego, że wiem, ze znajomi mi pomogą - mówi. Bo najprostsze czynności sprawiają jej ból. Odejmuje jej ręce i nogi, bolą ją kolana. Konsekwencją jej choroby mogą też być zaburzenia połykania, mowy.

- Boję się dnia, w którym zostanę kaleką, kiedy obudzę się jak co dzień i poza bólem, który jest zawsze, nie będę czuła już nic, nie postawię stóp na podłodze, nie wstanę, nie usiądę - mówi. Klaudia ma już za sobą operacje. Ale nawet po nich i długich rehabilitacjach, nawet na chwilę nie odzyskała pełnej sprawności. A o tym marzy - żeby być samodzielną i żeby żyć bez ciągłego bólu.

Tę szansę mogą jej dać lekarze z Barcelony. - Działają cuda - mówi Klaudia.

Jednak za ten zabieg trzeba zapłacić. Klaudia zbiera pieniądze na portalu siepomaga.pl. Ale czasu jest mało. Do końca zbiórki pozostało jeszcze pięć dni. A do potrzebnych 86 tysięcy brakuje jeszcze ponad 50.

Agata Sawczenko

W "Kurierze Porannym" i "Gazecie Współczesnej" zajmuję się przede wszystkim szeroko pojętą ochroną zdrowia. Chętnie podejmuję też tematy społeczne i piszę o ciekawych ludziach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.