Klaudia Antosiuk żyje w bólu. Potrzeba 50 tysięcy złotych, by naprawić jej kręgosłup

Czytaj dalej
Fot. www.siepomaga.pl/klaudiaantosiuk
Agata Sawczenko

Klaudia Antosiuk żyje w bólu. Potrzeba 50 tysięcy złotych, by naprawić jej kręgosłup

Agata Sawczenko

Samodzielne zakupy? Nie ma mowy. Odkręcenie butelki? Ponad jej siły. Klaudia Antosiuk ma zaledwie 22 lata. I perspektywę - albo życie w ciągłym bólu i przechodzenie przez kolejne operacje, albo zabieg w Hiszpanii, który naprawi jej kręgosłup.

Jak opowiada mama Klaudii, dziewczynę kręgosłup bolał od zawsze. Jednak lekarze lekceważyli te objawy. - Oszukuje - mówili. W końcu, dopiero gdy miała 16 lat, trafiła na dobrego diagnostę. Okazało się, że ma rozszczep kręgosłupa i rozdwojony rdzeń w dwóch miejscach. Konsekwencją jest jamistość rdzenia kręgowego. To torbiele, które rosną na kręgu i uciskają nerwy. To przez to Klaudia żyje w ciągłym bólu, bywają dni, gdy nie może podnieść się z łóżka.

Stara się być samodzielna, niedawno nawet rozpoczęła studia w Poznaniu. - Ale tylko dlatego, że wiem, ze znajomi mi pomogą - mówi. Bo najprostsze czynności sprawiają jej ból. Odejmuje jej ręce i nogi, bolą ją kolana. Konsekwencją jej choroby mogą też być zaburzenia połykania, mowy.

- Boję się dnia, w którym zostanę kaleką, kiedy obudzę się jak co dzień i poza bólem, który jest zawsze, nie będę czuła już nic, nie postawię stóp na podłodze, nie wstanę, nie usiądę - mówi. Klaudia ma już za sobą operacje. Ale nawet po nich i długich rehabilitacjach, nawet na chwilę nie odzyskała pełnej sprawności. A o tym marzy - żeby być samodzielną i żeby żyć bez ciągłego bólu.

Tę szansę mogą jej dać lekarze z Barcelony. - Działają cuda - mówi Klaudia.

Jednak za ten zabieg trzeba zapłacić. Klaudia zbiera pieniądze na portalu siepomaga.pl. Ale czasu jest mało. Do końca zbiórki pozostało jeszcze pięć dni. A do potrzebnych 86 tysięcy brakuje jeszcze ponad 50.

Agata Sawczenko

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.