Kluczowy mecz Noteci

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Maciej Drabikowski

Kluczowy mecz Noteci

Maciej Drabikowski

KSK Noteć Inowrocław wciąż ma szansę utrzymać się w pierwszej lidze bez rozgrywania dodatkowych spotkań w fazie ply out.

W pierwszym spotkaniu

Znicz Basket - KSK Noteć Inowrocław 76:73 (14:22, 24:22, 15:13, 23:16), Kordalski 11, Przyborowski 11, Janiak 11, Tokarski 11, Szwed 10, Put 9, Czosnowski 6, Słupiński 5, Cechniak 2 - Adamczewski 19, Korólczyk 13, A. Filipiak 10, Ratajczak 9, Dusiło 8, Wierzbicki 8, Pochocki 2, Michałek 2, S. Sroczyński 2, Kozłowski 0.

Kujawianie w drugiej połowie lutego i na początku marca ponieśli trzy porażki.

Nie sprostali zespołom z Tychów, Wrocławia i Krosna. Wypadli z czołowej dziesiątki, która gwarantuje miejsce w rozgrywkach w kolejnym sezonie.

Noteć (bilans 10:17) traci tylko punkt do ACK UTH Rosy Radom i Spójni Stargard (po 11:16). Mają natomiast identyczny dorobek jak SKK Siedlce (10:17).

Terminarz nie korzystny dla Noteci, ale naszych koszykarzy stać na przynajmniej dwa zwycięstwo. W niedzielę o godz. 18 podejmują Znicz Basket Pruszków. Następnie wybiorą się do Stargardu (19 marca o godz. 17) oraz gościć będą Max Elektro Sokoła Łańcut (3 kwietnia o godz. 18).

- Wszystko jest w naszych rękach. Dwie wygrane, w tym ta najważniejsza ze Spójnią, powinna dać lokatę w czołowej dziesiątce - mówi Jacek Stajszczak, drugi trener Noteci. Chłopacy są niezwykle umotywowani. Wiedzą o co walczą.

Jaki rozkład gier mają rywale. Spójnia jedzie do Łańcuta i Gliwic oraz gości Noteć. Rosa podejmuje Śląsk i Znicz oraz zagra w Krośnie. Natomiast SKK gości Biofarm i Legię, a także wybiera się do Łańcuta.

W środę rozegrano zaległe mecze: Śląsk Wrocław - Znicz Basket 72:76, Biofarm Basket Poznań - GTK Gliwice 61:

W pierwszej potyczce w Pruszkowie Noteć przegrała trzema punktami, choć prowadziła 32:17 i 57:44.

Do drużyny wraca Dawid Adamczewski. Najlepszy strzelec kujawskiego zespołu nie zagrał w dwóch poprzednich meczach z powodu choroby. Do gry jeszcze nie jest zdolny Bartosz Pochocki (uraz łokcia).

Domino Inowrocław zajęło szóste miejsce w rundzie zasadniczej grupy A drugiej ligi.

W ćwierćfinale fazy play off trafiło na AZS UMK Consus PBDI Toruń. W rywalizacji do dwóch zwycięstw w sobotę o godz. 19 zagra w sali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK przy ul. Świętego Józefa 17. Drugie spotkanie ma zostać rozegrane 19 marca. Ewentualna trzecia potyczka odbyłaby się 4 dni później.

Maciej Drabikowski

Redaktor prowadzący Tygodnik Informacyjny Powiatu, Miast i Gmin w Inowrocławiu

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.