Norbert Kowalski

"Kobieta mafii" stanie przed sądem. Katarzyna Ch. wyłudziła ponad 160 tys. zł i szantażowała sąsiadów?

"Kobieta mafii" stanie przed sądem. Katarzyna Ch. wyłudziła ponad 160 tys. zł i szantażowała sąsiadów? Fot. Paweł Relikowski
Norbert Kowalski

Katarzyna Ch. miała wyłudzić ponad 160 tys. zł szantażując Małgorzatę G., że odbierze jej 10-letnią córkę i zawiezie do burdelu w Niemczech. Jej proces rusza we wtorek 26 lutego, w sądzie rejonowym w Rawiczu. Tymczasem w marcu przed sądem ponownie stanie sama Małgorzata G., która razem ze swoim synem, próbowała zabić 10-letnią dziewczynkę.

Do tragicznych wydarzeń doszło w styczniu 2018 roku w Rawiczu. Wtedy to 50-letnia Małgorzata G. oraz jej 27-letni syn Tomasz G. usiłowali zabić swoją 10-letnią córkę i siostrę Olgę. Tłem tych wydarzeń był konflikt z ich sąsiadką 47-letnią Katarzyną Ch.

Czytaj też: Odszkodowania za hałas na Ławicy: Trybunał Konstytucyjny jedno, a Senat swoje. Drugiej szansy dla mieszkańców nie będzie?

– Katarzyna Ch. twierdziła, że jej syn trafił do więzienia z powodu donosu jednego z synów Małgorzaty G. – opowiada prokurator Michał Smętkowski, rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej. 47-latka miała szantażować rodzinę G. domagając się od nich kolejnych pieniędzy. Jak twierdzi Małgorzata G., w przeciwnym razie miała porwać Olgę i wywieźć ją do burdelu w Niemczech. Łącznie rodzina G., dzięki zaciąganym kredytom, miała przekazać swojej sąsiadce ponad 160 tys. zł.

W końcu, po kolejnej z odwiedzin i gróźb Katarzyny Ch., rodzina postanowiła, że najlepszym rozwiązaniem będzie zabójstwo 10-letniej Olgi oraz popełnienie samobójstwa.

W dalszej części artykułu dowiesz się, co skłoniło rodzinę do radykalnego zachwania i kim jest Katarzyna Ch.

Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.