"Kobiety mafii" w kinach od piątku. Poznaj bohaterki Patryka Vegi

Czytaj dalej
Paweł Gzyl

"Kobiety mafii" w kinach od piątku. Poznaj bohaterki Patryka Vegi

Paweł Gzyl

"Kobiety mafii". Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź i Julia Wieniawa - oto „Kobiety mafii”, które zobaczymy na dużym ekranie już w najbliższy piątek.

Pomysł na realizację filmu zrodził się w głowie Patryka Vegi niemal tuż po tym, jak na ekrany trafił jego film - „Pitbull. Nowe porządki”. Zgłosił się do niego wtedy jeden z gangsterów z grupy Mokotowskiej, o której opowiadała druga część popularnego cyklu, mając pretensje, że został „niewłaściwie” pokazany na ekranie. Vega zaproponował mu wtedy spisanie w celi własnej historii. Kiedy otrzymał ją od gangstera, zrozumiał, że ma w ręku niemal gotowy scenariusz.

- Powiedziałem mu: „Ok. Zróbmy ten film, ale opowiedzmy tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie”. Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały „Kobiety mafii” - najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu - przekonuje Vega.

Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję „nie do odrzucenia”. Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S - oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) - bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o pseudonimie Futro (Julia Wieniawa). By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii. Czy jej się to uda?

„Kino mafii” to klasyczne kino sensacyjne w hollywoodzkim stylu, w którym - obok pościgów, strzelanin, intryg i napadów - nie zabraknie również humoru i romansów. Zdjęcia do filmu były kręcone w Polsce, Maroku, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokaże widzom, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.

- W „Kobietach mafii” znalazła się być może najtrudniejsza scena w całym moim życiu

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

 • jaka była najtrudniejsza scena nakręcona przez Patryka Vegę
 • dlaczego nakręcenie strony było tak trudne
 • kto zagra w "Kobietach mafii"
Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.