Kocie zdrowie z wielkimi pieniędzmi w tle - kto je wyłoży?

Czytaj dalej
Fot. Joanna Studzińska
Sławomir Bobbe

Kocie zdrowie z wielkimi pieniędzmi w tle - kto je wyłoży?

Sławomir Bobbe

Działali z odruchu serca, ale zostali z problemem sami. Żeby dalej leczyć zwierzęta, potrzebne są pieniądze. A do ich odzyskania droga bardzo daleka.

Pamiętacie Państwo głośną interwencję z końca lipca tego roku, gdy właścicielce kawalerki na Wyżynach odebrano 23 - znajdujące się w fatalnym stanie - koty? Zwierzęta mieszkały same, były chore, głodne i brodziły we własnych fekaliach.

Szybko w tej sprawie zadziałali wolontariusze z Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt „Animals”. Dzięki nim zwierzęta szybko znalazły mieszkania tymczasowe, gdzie dochodzą do zdrowia i „socjalizują się”. Tyle, ze nikt nie przypuszczał, że kociaki będą w tak złym stanie i potrzebna będzie stała pomoc weterynarzy, w tym - operacje.

- Opiekujemy się kotami z ramienia Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt „Animals”. W piątek jeden z kotów miał operacją ratującą życie. Reszta ciągle dochodzi do siebie - mówi Magdalena Pietsch z BKPZ „Animals”. - Współpracujemy z dwiema klinikami dr Sebastiana Słodkiego i „Korą”, które dają nam pewne upusty za leczenie zwierząt. Rachunek jednak urósł do ponad 7 tysięcy złotych, jest nadal otwarty, ale kiedyś będzie trzeba te pieniądze zapłacić. Decyzją prezydenta Bydgoszczy koty zostały tymczasowo odebrane opiekunce i przekazane pod opiekę BKPZ Animals.

Około 10 osób opiekuje się zwierzętami na zasadzie wolontariatu, i to one ponoszą koszty wyżywienia czy dojazdów do lecznicy. Nie bardzo mogą liczyć na pomoc bydgoskiego schroniska dla zwierząt, które ma swoje problemy.

Co dalej? Czytajcie w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.