KOD-owcy po raz pierwszy spotkali się w „Mózgu”

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Maciej Czerniak

KOD-owcy po raz pierwszy spotkali się w „Mózgu”

Maciej Czerniak

Kilkadziesiąt osób przyszło na pierwsze bydgoskie zebranie Komitetu Obrony Demokracji. Wśród nich Józef Herold i Lech Zagłoba-Zygler.

W sobotę o godzinie 17 sala koncertowa w klubie „Mózg” była prawie pełna. Niektórzy sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy przyszli na pierwsze bydgoskie spotkanie tego ruchu, musieli zająć miejsca pod ścianami.

- Nie spodziewaliśmy się, że przyjdzie, aż tyle osób - mówiła Aleksandra Solecka, koordynatorka KOD-u w Kujawsko-Pomorskiem.

Solecka zaznaczyła, że do urzędu zostały już złożone odpowiednie dokumenty o zarejestrowanie stowarzyszenia KOD. Bydgoska grupa stanie się częścią KOD-u zawiązanego w Warszawie, niecały miesiąc temu. To efekt niezadowolenia społeczenego po pierwszych krokach podejmowanych przez nowy rząd Prawa i Sprawiedliwości.

- Byliśmy dzisiaj na manifestacji w Warszawie - zaczęła Dagmara Chraplewska-Kołcz, toruńska działaczka KOD-u mówiąc o sobotnim pochodzie pod siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. - To, co tam się działo, to było coś niesamowitego. Przeciw naszemu 50-tysięcznemu pochodowi wyszło kilkudziesięciu narodowców. Skarżyli się, twierdząc, że nie mogli wykrzyczeć swoich racji.

Na spotkaniu KOD-u w Bydgoszczy byli między innymi radny miasta Lech Zagłoba-Zygler i dziennikarz oraz producent filmowy Józef Herold. Kilkanaście osób zadeklarowało, że zajmie się sprawami organizacyjnymi w ramach bydgoskiego oddziału stowarzyszenia i roznoszeniem ulotek.

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.