Kolej likwiduje przejazdy na Opolszczyźnie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann

Kolej likwiduje przejazdy na Opolszczyźnie

Krzysztof Strauchmann

Do likwidacji idzie 30 przejazdów, 2 już zlikwidowano, waży się los 202 innych. Tak PLK wypełniają na Opolszczyźnie rozporządzenie ministra infrastruktury. Problemy będą mieli rolnicy i służby ratunkowe.

Rewolucja na małych przejazdach kolejowych może spowodować wiele lokalnych problemów komunikacyjnych. Rolnicy nie dojadą do swoich pól utartymi drogami, będą musieli szukać legalnych objazdów, czasem liczących kilka kilometrów. Problemy będą miały też służby ratunkowe, przede wszystkim straż pożarna.

 • Rolnicy nie dojadą do swoich pól utartymi drogami, będą musieli szukać legalnych objazdów, czasem liczących kilka kilometrów.
 • Niektórzy samorządowcy już straszą, że zdesperowani mieszkańcy będą tworzyć dzikie przejazdy, wysypując kamienie czy tłuczeń przy torach, co tylko pogorszy bezpieczeństwo w takich miejscach.
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Krzysztof Strauchmann

Jako dziennikarz zajmuję się wszystkimi wydarzeniami związanymi z powiatem nyskim i prudnickim. Piszę reportaże o ciekawych ludziach, interesuję się życiem społecznym i gospodarczym, zachęcam do uprawniania turystyki. Interesuję się historią regionu, zwłaszcza tą najnowszą. Staram się dostrzegać przemiany we współczesnym świecie. Zależy mi na tym, aby dotrzeć do dociekliwego Czytelnika z interesującym tematem w ciekawej formie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.