Kolejna gala z pompą. Są wyniki budżetu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Kolejna gala z pompą. Są wyniki budżetu

Łukasz Koleśnik

W czwartek odbyła się kolejna edycja gali o nazwie Gmina Przyszłości. Poznaliśmy m.in. wyniki budżetu obywatelskiego.

To już stało się tradycją. Każdego roku samorządowcy szykują dużą imprezę, na której podsumowują zeszłoroczne osiągnięcia, a także przedstawiają kolejne plany. Tak też było w tym roku.

Plany te są bardzo ambitne. Zakładają m.in. pełną rewitalizację dolnej części miasta czy też Parku Tysiąclecia oraz wiele innych przedsięwzięć.

Mieszkańcy jednak najbardziej czekali na wyniki popularnego budżetu obywatelskiego. W czwartej edycji wzięło udział ponad 8 tys. ludzi. To ponad połowa mieszkańców gminy Krosno Odrzańskie (54 proc.). Kto wygrał?

Na liście do głosowania w tym roku pojawiło się dziewięć zadań. Tylko pięć mogło liczyć na realizację.
Na piątym miejscu znalazła się budowa placu zabaw przy szkole podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Radnicy, o który wnioskowała Ewa Sierszyńska. Na tę inwestycję zagłosowało 806 osób.

1041 głosów zdobyło zadanie, dotyczące budowy chodników w Wężyskach i Czarnowie, o które starał się Mariusz Grycan.
Zaledwie cztery głosy więcej i stopień na podium należał do Krystiana Forstera, który wraz z mieszkańcami wywalczył budowę wydzielonego placu zabaw dla dzieci od 1 do 3 roku życia przy przedszkolu nr 1 w Krośnie Odrz.

Drugie miejsce to inicjatywa Roberta Narkuna oraz aż pięciu wsi, które starały się o zakup kostki brukowej pod budowę chodników. Dzięki 1.325 głosom zakupią te materiały z budżetu obywatelskiego.

1.335 głosów. Tyle zebrała inwestycja, która znalazła się na pierwszym miejscu. Wnioskował o nią Tomasz Kucharski. A chodzi o bezpieczny i nowoczesny plac zabaw przed budynkiem szkoły podstawowej nr 3. Pieniądze z tegorocznego budżetu obywatelskiego wystarczą tylko na pierwszy etap.

To jednak nie był koniec emocji. Mieszkańcy poznali też wszystkie gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznego Rybobrania.
Wcześniej pojawiła się już informacja o tym, że główną gwiazdą krośnieńskiej imprezy będzie Enej, który wystąpi w sobotę, 3 czerwca.

Podobnie jak w zeszłym roku, Rybobranie będzie trwało dwa dni. Poza zespołem Enej pojawią się jeszcze dwie gwiazdy, które wystąpią w niedzielne popołudnie (4 czerwca) na krośnieńskiej scenie w porcie nad Odrą.

Co to za gwiazdy? Jedną z nich będzie znany Wojciech Gąssowski, który zapewne zapyta wszystkich „Gdzie się podziały tamte prywatki?”. Dla młodszych uczestników Rybo¬bra¬nia wystąpi idol gimnazjalistek - Dawid Kwiatkowski.

Co ciekawe, po raz pierwszy na krośnieńskiej imprezie zabraknie Roberta Makłowicza, który bywał przecież cyklicznie na Rybobraniu. Miłośnicy gotowania i smacznego jedzenia nie muszą się jednak martwić. W_Krośnie Odrzańskim pojawi się inny mistrz kuchni - Karol Okrasa.

A co z dziećmi? Nie zabraknie też Rybkobrania, czyli „młodszej wersji” krośnieńskiego przedsięwzięcia. To odbędzie się tydzień przed Rybobraniem, 27 maja.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.