Alek Radomski

Kolejne podejście do przetargów na słupskie parki

Przebudowa skwerku przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Niedziałkowskiego to część projektu budowy klinów zieleni Fot. Krzysztof Piotrkowski Przebudowa skwerku przy skrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Niedziałkowskiego to część projektu budowy klinów zieleni
Alek Radomski

Na początku przyszłego tygodnia Zarząd Infrastruktury Miejskiej powinien rozstrzygnąć przetarg na realizację kluczowych zadań rewitalizacji miasta. Chodzi o budowę nowych parków na dwóch największych słupskich osiedlach. Problem w tym, że ich realizacja już raz okazała się być zbyt kosztowana jak na możliwości ratusza.

Budowa dwóch nowych parków w Słupsku nie ma przetargowego szczęścia. We wrześniu, kiedy otworzono koperty z ofertami złożonymi przez potencjalnych wykonawców, okazało się, że żądają oni dwa razy więcej, niż przewidywali urzędnicy. Miasto myślało, że kwota 5,5 mln zł okaże się wystarczającą. Tymczasem jedno z przedsiębiorstw zgłosiło chęć realizacji sześciu zadań za kwotę ponad 11 mln zł, a Krężel z Kobylnicy zażądał o milion złotych mniej.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alek Radomski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.