Kolejowy dworzec miejski? Jak Szczecinek otrzymał Drogi Żelazne

Czytaj dalej
Rajmund Wełnic

Kolejowy dworzec miejski? Jak Szczecinek otrzymał Drogi Żelazne

Rajmund Wełnic

Szczecinecki ratusz dopina ostatnie formalności związane z przejęciem od Polskich Kolei Państwowych dworca kolejowego. Miejmy nadzieję, że to oznacza powrót dobrych czasów dla tego zabytkowego obiektu.

Starania miasta o przejęcie budynku dworca PKP to konsekwencja jego katastrofalnego wyglądu. Nie miejsce i czas pastwić się tu nad kolejami, które doprowadziły go do tego stanu, ale wizytówka Szczecinka sprawia dzisiaj odstręczające wrażenie. Jaskółką nadziei jest niedawny remont przejścia podziemnego pod peronami, dokonany przez Polskie Linie Kolejowe.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.