Kolizja, nerwy, napad. Pościg i zatrzymanie w Koszalinie

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Kolizja, nerwy, napad. Pościg i zatrzymanie w Koszalinie

Marzena Sutryk

W centrum Koszalina doszło do kolizji. Chwilę później okradziono jej uczestniczkę.

Kobieta podjęła pieniądze z banku w centrum Koszalina. Miała przy sobie 5400 złotych. Gotówkę schowała do torebki, wsiadła do auta i ruszyła. Gdy wyjeżdżała z parkingu, doszło do kolizji z jej udziałem - uderzyła w inny samochód.

Czy to był przypadek?

Policja nie łączy tych zdarzeń. Wiadomo natomiast, że chwilę później - gdy kobieta rozmawiała z właścicielem uszkodzonego samochodu o tym, jak załatwić szkodę itd. - do jej otwartego auta podbiegł mężczyzna (miał na rękach rękawiczki, zapewne, by nie zostawić śladów) i zabrał torebkę.

W tym samym czasie w pobliżu byli policjanci, którzy zauważyli, co się stało. Ruszyli za audi, do którego wsiadł sprawca. Pojechali za nim w kierunku ul. Gdańskiej.

Tam doszło do zatrzymania; w audi było czterech mężczyzn (obywatele Gruzji w wieku 24-49 lat). Udało się odzyskać skradzione pieniądze.

Do sądu skierowano wniosek o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym; za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.