Kolorowe Jeziorka na Dolnym Śląsku. Zachwycają o każdej porze roku. Jak tam dojechać z Wrocławia?

Czytaj dalej
Fot. Klaudia Korfanty
Klaudia Korfanty

Kolorowe Jeziorka na Dolnym Śląsku. Zachwycają o każdej porze roku. Jak tam dojechać z Wrocławia?

Klaudia Korfanty

Kolorowe Jeziorka na Dolnym Śląsku to dla wielu osób wciąż jedna z nieodkrytych atrakcji naszego przepięknego regionu. Z Wrocławia dojedziecie tu w nieco ponad godzinę, ale warto - bowiem widoki są przepiękne. Kolorowe Jeziorka znajdują się w Wieściszowicach, na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Zobaczcie jak tam było w sobotę 7 sierpnia.

Kolorowe Jeziorka powstały na terenie dawnych kopalni niemieckich, w których wydobywano piryt. Na początku XX wieku złoża się wyczerpały, więc miejsce zostawiono samemu sobie. Mijały lata a pokopalniane wyrobiska zaczęły wypełniać się wodą.

Zobacz też: Ta dolnośląska wieś zachwyci każdego, kto ją odwiedzi - CUDO!

Co ciekawe woda w poszczególnych zbiornikach różni się od siebie kolorem. Wszystko za sprawą różnego składu chemicznego podłoża. Tak powstały Żółte Jeziorko, Purpurowe Jeziorko, Błękitne Jeziorko oraz Zielone Jeziorko. W plebiscycie National Geographic Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich zostały wybrane jednym z cudów Polski.

Wstęp na teren Kolorowych Jeziorek jest bezpłatny, jednak jeśli chcemy zostawić samochód w miarę blisko celu, musimy liczyć się z koniecznością zapłaty za parking (5-10 zł/doba).

Kolorowe Jeziorka - jak dojechać tu z Wrocławia?

Zakładając, że na autostradzie A4 nie ma korków kierujemy się do zjazdu Kostomłoty, następnie drogą nr 5 w kierunku Strzegomia i dalej do Bolkowa. W Marciszowie wjeżdżamy na drogę nr 328, a następnie, kierowani drogowskazami odbijamy na Wieściszowice. Podróż powinna nam zająć do 1,5 h.

Na miejscu znajduje się pole namiotowe, jest również zaplecze gastronomiczne, osoby chcące skorzystać z pomocy przewodnika również będą miały taką szansę.

- W strefie wypoczynku najmłodsi mogą skorzystać z placu zabaw, huśtawek, boisk do siatkówki oraz badmintona. Razem z miłymi instruktorami z Lubawki organizujemy weekendowe przejażdżki dla dzieci na kucykach - czytamy na oficjalnej stronie Kolroowych Jeziorek.

Klaudia Korfanty

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.