Tomasz Maleta

Komentarz dnia redaktora Tomasza Malety o komunikacji miejskiej w Białymstoku. Jaki zysk z fuzji?

Komentarz dnia redaktora Tomasza Malety o komunikacji miejskiej w Białymstoku. Jaki zysk z fuzji?
Tomasz Maleta

Komentarz redaktora Tomasza Malety

Obecny sposób świadczenia usług komunikacyjnych w Białymstoku to pokłosie wielkiego strajku sprzed prawie 27 lat. Opiera się na trzech spółkach komunalnych w roli przewoźników (KPKM, KPK, KZK) i Białostockiej Komunikacji Miejskiej (wykluła się z pozostałości po Zakładzie Obsługi Komunikacji Miejskiej) jako swoista nadbudowa logistyczno-organizacyjna.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

joalra

A jaki to byłby zysk białostoczan ze zbycia udziałów gminy w tych spółkach? Pan nadal ma koncepcje w stylu "chicagoboys", którzy w prywatyzacji widzą samo dobro. Pamiętam, jak przed sprzedażą udziałów w MPEC-u koszty c.o. u nas były SIEDMIOKROTNIE niższe niż w Łodzi. Wiem, bo rozliczałam faktury za c.o. we wspólnotach mieszkaniowych. Dzisiaj szczęśliwi białostoczanie z "zyskiem" w kieszeni doganiają poziom kosztów c.o. w Łodzi. Czy naprawdę o to chodzi, by kolesiom posprzedawać miejskie spółki i za przeproszeniem pieprzyć o korzyściach płynących z kapitalistycznego zarządzania? Już się napatrzyłam przez te 29 lat, na ten nasz brazylijski kapitalizm.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.