Komentarz dnia Tomasza Malety. PIS podlaski kryzysowy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Tomasz Maleta

Komentarz dnia Tomasza Malety. PIS podlaski kryzysowy

Tomasz Maleta

Gdy po dekadzie spędzonej w roli sejmikowej opozycji podlaski PiS odzyskał w końcu jesienią ubiegłego roku wpływ - i to samodzielny - na losy województwa, wydawało się, że nic nie będzie stało na przeszkodzie partii dowodzonej przez Krzysztofa Jurgiela na wdrażanie polityki zrównoważonego rozwoju regionu.

Mitycznej koncepcji, którą podlascy dygnitarze z partii okraszali (razem z tematyką rolną) niemal każdą konferencję programową. Przeciwstawiali ją polaryzujno-dyfuzyjnej, którą - według nich - wdrażała koalicja PO-PSL marginalizując region i jego subregiony. Od trzeciej dekady października 2018 roku PiS mógł szykować się do wdrożenia swej optyki w oparciu o własne zasoby ludzkie. Lata bycia w opozycji wydawały się idealne do dotarcia wszystkich trybów. Tak, by w chwili położenia łapy na prawie do kształtowania kadrowych już zasobów województwa, dotychczasowa idea fixe stała się realnością.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków z nie z tej szerokości geograficznej

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.