Tomasz Maleta

Komentarz Tomasza Malety: Węzeł Porosły ze skazą

Tomasz Maleta Fot. Wojciech Wojtkielewicz Tomasz Maleta
Tomasz Maleta

Nie od dziś wiadomo, że porażka jest sierotą, a sukces ojców ma wielu. By nie napisać, że nawet ojczymów. Widać to było podczas lutowej sesji rady miasta, gdy radni radzili nad tym, by rondu na Bojarach patronowało Wielkie Księstwo Litewskie. Białostockim targiem - czyli wielkim sporem o historię - stanęło na tym, by w nazwie znalazła się jeszcze Korona Polska. W licytacji o to, kto pierwszy wpadł na pomysł patrona nie brakowało radnych, jak i społeczników spoza rady.

W pewnym momencie pogodzić wszystkich spróbował wiceprezydent Adam Poliński, który z zakamarków pierwszego programu wyborczego Tadeusza Truskolaskiego wygrzebał, że taka nazwa znalazła się wśród pomysłów już w 2006 roku. I zarzekał się, że co prawda w formie elektronicznej nie może tego dowieść, ale gdzieś w archiwach papierowych znajduje się fiszka to potwierdzająca. Wtedy błyskotliwością z domieszką złośliwej ironii popisał się przewodniczący rady Mariusz Gromko puentując dysputę, że potrzeba było aż 12 lat, by prezydent wywiązał się ze swojej obietnicy.

Pozostało jeszcze 49% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.