Komentarz z Gorzowa: pilnujcie swoich kamienic

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Komentarz z Gorzowa: pilnujcie swoich kamienic

Tomasz Rusek

Przez ostatnie lata Zakład Gospodarki Mieszkaniowej z pomocą miasta wyremontował za grube miliony fasady kilkudziesięciu kamienic w centrum - głównie wzdłuż ul. Chrobrego i Mieszka I.

W weekend sporo po śródmieściu chodziłem i - z ręką na sercu - zapewniam: żadna z odmalowanych, ocieplonych kamienic nie uchowała się przed wandalami. Żadna.

Na wszystkich są jakieś bohomazy, przekleństwa, esy-floresy czy po prostu podpisy „artystów”. Jedne są porobione grubymi flamastrami, inne farbą w spreju. Pewnie - nie zawsze upaćkana jest cała ściana, ale czym różnią się w tym wypadku od ścian pomazane drzwi - też przecież odnowione?

Żeby było jasne - nie apeluję do ZGM-u o zaniechanie remontów. To potrzeba robota i wykonana solidnie, z korzyścią dla estetyki miasta, którą mieszkańcy widza i doceniają. Jeśli kogoś o coś proszę, to mieszkańców kamienic: dbajcie o swoje budynki. Jeśli możecie - wysupłajcie pieniądze na kamerę lub dwie (to dziś żadna fortuna), one naprawdę odstraszają wandali.
Bo jeśli wy nie zadbacie o swoje kamienice, to kto? Komu powinno bardziej zależeć?

A kolejna akcja odświeżania elewacji nie szykuje się szybciej, niż za trzy, a może i cztery dekady.

Najwięcej kamienic jest wzdłuż torowiska przy ul. Chrobrego i Mieszka I
Tomasz Rusek Najwięcej kamienic jest wzdłuż torowiska przy ul. Chrobrego i Mieszka I
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.