Rajmund Wełnic

Komunikacja w Szczecinku. Czy autobusy elektryczne się opłacą?

Obecne MAN-y szczecineckiej KM zabierają ponad 100 pasażerów. W ursusach (na zdjęciu) zmieści się tylko 70 osób (z uwagi na dwutonowy ciężar akumula Fot. Rajmund Wełnic Obecne MAN-y szczecineckiej KM zabierają ponad 100 pasażerów. W ursusach (na zdjęciu) zmieści się tylko 70 osób (z uwagi na dwutonowy ciężar akumulatorów)
Rajmund Wełnic

Sprawa zakupu autobusów elektrycznych dla Komunikacji Miejskiej - choć już przesądzona - wciąż budzi emocje. Głównie po stronie opozycji.

Jak już informowaliśmy, KM Szczecinek rozpisała przetarg na zakup 10 autobusów elektrycznych, rozstrzygnęła go i już nawet podpisała umowę. Ursus Bus z Lublina w lecie roku 2018 dostarczy pojazdy do Szczecinka. KM zapłaci za nie ponad 23 mln zł brutto (VAT firma odzyska), unijna dotacja wyniesie 17,5 mln zł, a wkład własny do projektu zapewni miasto.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.