Jarosław Sołomacha

Koniec kabaretu w Dramacie

Jarosław Sołomacha Fot. Wojciech Wojtkielewicz Jarosław Sołomacha
Jarosław Sołomacha

Przynajmniej taką mam nadzieję. Ale mam i obawy, że teraz dopiero się zacznie.

Już nie kabaret, ale prawdziwy cyrk. A wszystko to z powodu kolejnego odcinka zamieszania z obsadą stanowiska dyrektora Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

Teoretycznie Piotr Półtorak może już zostać szefem tej zasłużonej placówki. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Zastanawiam się, jak będzie wyglądała procedura negocjowania warunków umowy. Kandydat wyraźnie nie pasuje władzom województwa. Przede wszystkim z powodów politycznych (jest związany z PiS-em, a koalicję rządzącą województwem podlaskim tworzą PSL i PO). Pierwsze, co przychodzi na myśl, to możliwość przedstawienia nienajlepszej propozycji finansowej i zakresu kompetencji przyszłego szefa teatru - takich, których Piotr Półtorak nie byłby w stanie przyjąć.

Szczegóły poznamy zapewne w najbliższym czasie. Dadzą one odpowiedź, czy władze województwa pogodziły się z wynikami konkursu, czy też postanowiły inną drogą nie dopuścić aktora i związkowca do zarządzania Dramatem. Kolejne akty tego przedstawienia na pewno będą ciekawe. Oby tylko z kabaretu nie zrobiła się tragedia.

Jarosław Sołomacha

Z dziennikarstwem mam do czynienia już od kilkunastu lat. Obecnie zajmuję się rozwojem segmentu internet w białostockim oddziale Polska Press Grupy. Pracuję na rzecz portali Poranny.pl, Wspolczesna.pl, Podlaskie.naszemiasto.pl oraz naszych serwisów branżowych. Wcześniej, jeszcze przed internetową rewolucją, byłem dziennikarzem śledczym i kryminalnym. Dlatego również dzisiaj piszę głównie o służbach mundurowych. Najczęściej publikuję w "Kurierze Porannym", "Gazecie Współczesnej" oraz na Bialystok.naszemiasto.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.