Rajmund Wełnic

Koniec sprawy dyrektora I LO w Szczecinku. RIO umorzyła postępowanie

Jerzy Kania, jeszcze jako dyrektor I LO i radny. W tych wyborach co prawda mandatu od razu nie zdobył, ale wejdzie do Rady Miasta, bo miejsce zwolni Fot. Rajmund Wełnic Jerzy Kania, jeszcze jako dyrektor I LO i radny. W tych wyborach co prawda mandatu od razu nie zdobył, ale wejdzie do Rady Miasta, bo miejsce zwolni Daniel Rak, który został burmistrzem
Rajmund Wełnic

Regionalna Izba Obrachunkowa umorzyła postępowanie wobec Jerzego Kani, byłego już dyrektora I LO w Szczecinku, obwinianego przez starostwo o naruszenie dyscypliny finansowej.

Władze powiatu naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego Jerzego Kanię zgłosiły do rzecznika finansów publicznych w RIO. Chodziło o to, iż w minionych latach dyrektor dużego ogólniaka wypłacił nauczycielom dodatki motywacyjne ponad pulę 5 proc. budżetu na płace, przeznaczoną na ten cel.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.