Konsekwencja godna lidera z Białegostoku

Czytaj dalej
Krzysztof Sokólski

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie z Pogonią Szczecin 1:0. W niedzielę mecz z Sandecją.

Do Jagiellonii idealnie pasuje popularne określenie „nie liczy się styl, liczą się punkty”. Białostoczanie w trzecim ligowym spotkaniu nie zachwycili, ale trzecie spotkanie z rzędu wygrali. Żaden inny zespół w lidze nie może pochwalić się podobnym dorobkiem i kompletem zwycięstw.

Trener Ireneusz Mamrot notuje wejście smoka, bo z ekstraklasą przywitał się w godny sposób. Smokiem jednak czuć się nie może i nie zamierza. Wie, że jego zespół miał do tej pory sporo szczęścia i nie prezentuje jeszcze formy o jakiej marzą kibice oraz sam sztab szkoleniowy. Ale nie może to odbierać satysfakcji z tak udanego początku sezonu. Jagiellończycy nawet jak momentami grają ospale i długo się rozkręcają, to zachowują podziwu godną konsekwencję. Nauczyli się, że nawet kiedy cierpisz na boisku, to może przyjść chwila, gdy przeciwnik popełni błąd. Wtedy ten błąd trzeba wykorzystać. I Jagiellonia cierpi, ale się nie poddaje, doczekuje się błędów i je wykorzystuje. Robi to na tyle dobrze, że jest liderem ekstraklasy.

Do tego liderowania przydałoby się trochę fajerwerków. Wierzymy jednak, że gra żółto-czerwonych stanie się nie tylko efektywna, ale i efektowna. Póki co natomiast nikt zapewne nie będzie narzekać, że mimo mało widowiskowego futbolu mamy pierwsze miejsce w tabeli.

Noty zawodników Jagiellonii za mecz z Pogonią (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - nota 4: Zachował czyste konto. Był pewnym punktem zespołu.

Łukasz Burliga - 0: Dwie żółte kartki I w konsekwencji czerwona, a to zawsze w naszym rankingu oznacza 0 punktu.

Ivan Runje - 4,5: Uratował zespół przed utratą gola, wybijając piłkę z linii bramkowej po strzale Dawida Korta. W kilku sytuacjach również notował kluczowe interwencje.

Guti - 4: Dobrze uzupełniał się z Runje. Grał pewnie i skutecznie.

Guilherme - 3,5: Starał się włączać do akcji ofensywnych. Większych błędów w obronie nie popełniał.

Fedor Cernych - 2,5: Słaby występ. Blokowany przez rywali i jakby zagubiony. W 71. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Rafał Grzyb - 3,5: Pożyteczny, łatał dziury w środkowej strefie boiska.

Taras Romanczuk - 3,5: Miał dobre zagrania w ważnych momentach meczu. Niestety, zdarzały się mu również proste błędy.

Martin Pospisil - 3: Wyraźnie brakowało zgrania z kolegami z zespołu i ochoty do gry do przodu.

Arvydas Novikovas - 4: Nie bał się pojedynków. Kręcił „portowcami” i stanowił największe zagrożenie dla defensywy rywali. W 76. minucie zmieniony przez Dmytro Chomcze-nowskiego.

Łukasz Sekulski - 3,5: Walczył, biegał, dobrze podawał. Brakowało go natomiast w polu karnym Pogoni. W 61. minucie zmieniony przez Cilliana Sheridana.

Cillian Sheridan - 4: Wszedł na boisko i przeprowadził kilka ciekawych akcji, no i najważniejsze - strzelił zwycięskiego gola.

Karol Świderski - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Dmytro Chomczenowskyj - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.