Krzysztof Bednarek

Konsultacje w sprawie Ostrowic na placu

Konsultacje w sprawie Ostrowic na placu
Krzysztof Bednarek

W środę o godz. 15 mieszkańcy spotkają się na pl. Konstytucji, by porozmawiać na temat przyłączenia do Drawska Pomorskiego gminy Ostrowice

W najbliższą niedzielę zakończą się konsultacje społeczne w sprawie zniesienia gminy Ostrowice i przyłączenia jej do Drawska Pomorskiego. Jutrzejsza pikieta na pl. Konstytucji to chyba już ostatnia okazja, by na otwartym spotkaniu w większym gronie porozmawiać o sprawie, która dla przyszłości gmin Ostrowice i Drawsko będzie miała ogromne znaczenie. Do tej pory udział w konsultacjach wzięło około 5 tys. mieszkańców. W gminie Drawsko mieszka 16.473 osób. Przypomnijmy, że głosować może każdy - również dzieci. W tym tygodniu ankiety konsultacyjne dostępne są nie tylko w Urzędzie Miejskim, w informacji turystycznej, u sołtysów i na stronie internetowej www.drawsko pl, ale również w sklepach i w wielu instytucjach na terenie miasta.

Mieszkańcy powinni odpowiedzieć na pytanie: „Czy jesteś za zniesieniem gminy Ostrowice i włączeniem jej do obszaru gminy Drawsko Pomorskie?“. Odpowiedzieć można następująco: „jestem za”, „jestem przeciw” lub „wstrzymuję się”. Treść pytania przygotowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Warto przypomnieć, że w przypadku przejęcia gminy Ostro-wice, Drawsko będzie musiało przejąć jej dług, który przekracza 42 mln złotych.

Wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski zapewnia, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, i że rząd weźmie pod uwagę głosy zarówno mieszkańców Drawska Pomorskiego, jak i Ostrowic, gdzie również prowadzone są konsultacje społeczne.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.