Koparki na tyłach hospicjum. Budowa zakładu pielęgnacyjno-opikuńczego w Czerniewicach

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Justyna Wojciechowska-Narloch

Koparki na tyłach hospicjum. Budowa zakładu pielęgnacyjno-opikuńczego w Czerniewicach

Justyna Wojciechowska-Narloch

30 osób - dzieci i dorosłych - znajdzie opiekę w placówce, która powstaje w Czerniewicach. Termin ukończenia prac zależny jest wyłącznie od pieniędzy.

Poniedziałek był bardzo wzruszającym dniem dla całej ekipy Hospicjum „Nadzieja” oraz prowadzącej je Fundacji Społeczno - Charytatywnej „Pomoc rodzinie i ziemi”. Przed południem wmurowano tam akt erekcyjny pod budowę zupełnie nowego obiektu - zakładu opiekuńczo-leczniczego dla dzieci i dorosłych. Datę wybrano nieprzypadkowo - 16 lipca to dzień urodzin Zbigniewa Bożemskiego, który wraz ze swoją żoną Ołeną dwie dekady temu tworzyli toruńskie hospicjum dla dzieci.

- Pan Zbigniew skończyłby w poniedziałek 91 lat. Zmarł miesiąc temu. Bardzo żałujemy, że tego nie doczekał - mówią w hospicjum.

Opiekunowie na urlop

Budowa nowej placówki już się rozpoczęła. Na tyłach istniejącego przy ul. Włocławskiej pawilonu pracuje ciężki sprzęt, który przygotowuje plac pod całą tę inwestycję. Termin jej zakończenia - szacowany na 2-3 lata - w całości uzależniony jest od pieniędzy, które uda się pozyskać fundacji. A powstający od zera obiekt jest bardzo potrzebny miastu i jego mieszkańcom.

- Budujemy ten dom dla małych i dorosłych chorych, a także dla ich najbliższych, którzy na co dzień się nimi opiekują - tłumaczy Aleksandra Ruszczak, prezes Fundacji „Pomoc rodzinie i ziemi”. - Oni nie mają urlopu, nie mają najmniejszych szans, by odpocząć od odpowiedzialności. My chcemy, by mogli nam powierzyć swoich chorych, którymi my się w ich zastępstwie zajmiemy. Od osób, które do nas dzwonią wiemy, że potrzeby w tym względzie są ogromne. Przy wsparciu ludzi o wielkich sercach, możemy temu zaradzić.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Justyna Wojciechowska-Narloch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.