Koronawirus zaatakował nas dokładnie przed rokiem. Pod Łodzią ma być produkowana szczepionka. Czy wiosną wrócimy do normalności?

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Jacek Pająk

Koronawirus zaatakował nas dokładnie przed rokiem. Pod Łodzią ma być produkowana szczepionka. Czy wiosną wrócimy do normalności?

Jacek Pająk

Ta meteorologiczna wiosna rozpoczęła się 1 marca. Ale są też inne… Fenologiczna, kiedy zaczynają kwitnąć pierwsze kwiaty, i termiczna, gdy temperatury dobowe wahają się od 5 do 15 stopni, „na plusie” oczywiście. Jest też ta astronomiczna (przypada 20 marca, gdy słońce wejdzie w znak Barana i długość dnia zrówna się z nocą). Jest też kalendarzowa (21 marca)

Na razie mamy przedwiośnie, a to zazwyczaj przełomowa pora nie tylko w przyrodzie...

Rok temu, czyli 4 marca 2020 roku, wykryto w Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, czyli "pacjenta zero"..

Równo rok później, czyli właśnie teraz, ogłoszono, że w Konstantynowie Łódzkim będzie produkowana najnowsza szczepionka na koronawirusa.

Ta informacja zelektryzowała giełdowych graczy. W ciągu jednego dnia kurs akcji spółki Mabion wzrósł blisko trzykrotnie. Inwestorzy uznali, że zapowiedź produkcji preparatu niesie nadzieję na duże zyski.

Oczywiście, daje też nadzieję na szybsze dostawy szczepionek i powrót do normalności, w której koronawirus przestanie wywracać nasze życie do góry nogami. Rok temu zmieniły się nasze nawyki i portfele.

I chociaż część lekarzy ostrzega, że powrotu do dawnej normalności nie będzie, warto liczyć na to, że w końcu granice zostaną otwarte, a maseczki wylądują w koszu. Tylko kiedy to nastąpi? Na razie, jak to na przedwiośniu, temperatura czasem spada, by zaraz równie gwałtownie się podnieść.

Takie przedwiośnie panuje w wielu domach i całej gospodarce. Ze statystyk wynika, że przez pandemię coraz częściej się kłócimy, rozwodzimy, rozpijamy, ale też liczymy, że w końcu będzie lepiej...

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Pająk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.