Korupcja i górnictwo. CBA w akcji

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Kamila Rożnowska

Korupcja i górnictwo. CBA w akcji

Kamila Rożnowska

CBA zatrzymało Bogdana P., byłego dyrektora kopalni Makoszowy, wcześniej związanego z jednym z oddziałów Spółki Restrukturyzacji Kopalń. A właśnie korupcji w SRK dotyczy prowadzone przez CBA śledztwo. Trzem podejrzanym w tej sprawie areszt został przedłużony do grudnia 2017.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu Bogdana P., byłego dyrektora kopalni Makoszowy w Zabrzu. W okresie, który został objęty śledztwem, P. pełnił również funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Zakładu Odwadniania Kopalń. To oddział znajdujący się w strukturach Spółki Restrukturyzacji Kopalń. A zatrzymanie Bogdana P. ma związek ze śledztwem ws. korupcji w SRK właśnie. W czerwcu i lipcu zostało już zatrzymanych trzech podejrzanych w tej sprawie. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani, a areszt ten został przedłużony do grudnia.

- Zatrzymany zostanie przewieziony do śląskiej prokuratury krajowej, gdzie usłyszy zarzuty o charakterze korupcyjnym m.in. przyjmowania łapówek - informował wczoraj po południu Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA ws. zatrzymania P.

Przypomnijmy, że w całej sprawie chodzi o preferencyjne traktowanie jednej z firm okołogórniczych, wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK, w zamian za korzyści majątkowe.

Jako pierwsi, w czerwcu, na parkingu przed centrum handlowym - wtedy jeszcze Fashion House (teraz to Designer Outlet Sosnowiec) zostali zatrzymani Mirosław S., ówczesny wiceprezes SRK oraz Grzegorz G., prezes firmy okołogórniczej. Mężczyźni - jak relacjonowali funkcjonariusze CBA - zostali złapani na gorącym uczynku.

W dalszej części:

 • Jakie łapówki i kiedy brali mężczyźni, zatrzymani przez CBA
 • Kto jest zdruzgotany tą sprawą, bo miał zaufanie do wiceprezesa
Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Kamila Rożnowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.