Marzena Sutryk

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zdaje egzamin

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zdaje egzamin Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Dzięki reakcji mieszkańców, którzy skorzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci z Koszalina zatrzymali mężczyznę, który posiadał w samochodzie narkotyki.

- Wprowadzone we wrześniu ubiegłego roku narzędzie wyraźnie podnosi poziom bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez jej użytkowników - ocenia Monika Kosiec, rzeczniczka koszalińskiej komendy policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, jak sama nazwa wskazuje - działa na terenie całej Polski. To interaktywne narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danym regionie, gminie, mieście.

Za pomocą interaktywnej strony (jest dostępna poprzez stronę internetową każdej komendy policji) mieszkańcy wskazują i tym samym przekazują informację o różnego rodzaju zagrożeniach i naruszeniach porządku publicznego, występujących w ich okolicy, np. niewłaściwie zaparkowane auto, grupa pijąca alkohol w miejscu niedozwolonym czy handel narkotykami. Z kolei policjanci weryfikują te sygnały, kontrolując wskazany rejon. Tak się stało m. in. w przypadku zatrzymania 45-latka z Koszalina, przy którym znaleziono narkotyki.

Zaznaczanie ul. Andersa w Koszalinie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez użytkowników strony przyczyniło się do zatrzymania mężczyzny, który w samochodzie miał ponad 7 gramów amfetaminy. 45-latek już usłyszał zarzut, za który grozi do 3 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji w Koszalinie przez ostatni miesiąc odnotowała ok. 200 zgłoszeń, które mieszkańcy zaznaczyli na stronie KMZB. Głównie chodziło o ulice, gdzie kierowcy nieprawidłowo parkują auta lub jeżdżą z nadmierną prędkością. Znaczna część zgłoszeń dotyczy spożywania alkoholu w miejscach publicznych.

Policjanci, podejmując interwencje, nałożyli 265 mandatów, w tym 60 za nieprawidłowe parkowanie. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym ukarali ponad 40 osób. Kretomino oraz ul. 4 Marca to z kolei miejsca wskazywane przez mieszkańców, gdzie kierujący najczęściej łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.