Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Artur Drożdżak

Kraków. Ukrainki zmuszane do prostytucji? Dwie seksualne niewolnice

Ukrainki przyjechały do Polski, myśląc, że będą tancerkami erotycznymi, a nie prostytutkami Fot. 123rf Ukrainki przyjechały do Polski, myśląc, że będą tancerkami erotycznymi, a nie prostytutkami
Artur Drożdżak

Ukrainki chciały być tancerkami w nocnym klubie w Polsce, ale zostały zmuszone do prostytucji. Za czerpanie korzyści z nierządu Sąd Okręgowy w Krakowie skazał szefów agencji towarzyskich.

Dwóch rosłych mężczyzn wzięło walizki i zaprowadziło Ołenę i Lenę pod Klub VIP w kamienicy przy ulicy Starowiślnej w Krakowie. Otworzyła im niska, szczupła brunetka o przebrzmiałej urodzie. Przedstawiła się jako szefowa i pokazała jedno z pomieszczeń w piwnicy, w którym były kraty w oknach.

- Tu będziecie przyjmowały panów. Najpierw odpracujecie swoimi d... koszty podróży - oświadczyła. Ukrainki spojrzały na nią z niedowierzaniem i zaczęły protestować. Tłumaczyły, że miały być tancerkami erotycznymi i paniami do towarzystwa, które będą zachęcały mężczyzn do mocniejszych trunków. O sprzedawaniu się za pieniądze pośredniczka w załatwieniu pracy nic nie wspomniała.

- Raz dwa się przebierajcie, bo zaraz zaczynacie. Klienci już czekają - komenderowała Polka. Ukrainki westchnęły i poszły do łazienki poprawić makijaż, bo łzy cisnęły się im do oczu. Tak zaczęła się ich wymarzona przygoda w Polsce.

Burdelmama z branży

Ewa w branży erotycznej robiła od ponad 20 lat. W Krakowie ludzie z półświatka i policjanci doskonale wiedzieli, jakimi przybytkami zarządzała. Bywali u niej i jedni i drudzy. Ci ostatni nawet częściej. Przestępcy nielegalnie zdobyty szmal muszą gdzieś wydać. W domu cielesnych uciech czasem tracą czujność i w chwili słabości gotowi są pochwalić się „panienkom”, komu ukradli kasę. Dlatego policjanci kryminalni muszą mieć dobre relacje z kobietami w tej branży. Z Ewą mieli doskonałe.

Raz miała kłopoty i trafiła do aresztu, kiedy do prokuratury zgłosiły się trzy dziewczyny i poskarżyły się, że jako 16-latki zostały zmuszone do uprawiania prostytucji. Pochodziły z rozbitych rodzin. „Zaopiekowała” się nimi Ewa, prowadziła wtedy agencję towarzyską na terenie Krowodrzy.

Roztaczała przed nimi wizję stworzenia rodziny zastępczej. Szybko okazało się to iluzją. Groźbami i biciem zaczęła zmuszać dziewczyny do świadczenia usług seksualnych. Najpierw woziła je do klientów, potem nakłoniła do pracy w agencji. Nastolatki szantażowała również córka Ewy, która zajmowała się organizowaniem usług seksualnych w mieszkaniach. Według prokuratury, kobiety podawały dziewczynom narkotyki, aby „były wydajniejsze w pracy”. Aresztowano też Tunezyjczyka, właściciela dwóch lokali gastronomicznych w Krakowie, który korzystał z usług nieletnich i podawał im narkotyki. Według śledczych, ponad 20 razy zmusił nastolatki do „narkotykowego seksu”.

Czytaj więcej:

 • Miały tylko tańczyć. Dziewczyny nie miały świadomości, co będą robiły „w Polszy”?
 • Wywiezienie do lasu i pozbawienie zycia karą za sprzeciw wobec prostytucji?
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.poranny.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.