Kraków. Zmiana wyroku sądu w sprawie matki, która zabiła dziecko

Czytaj dalej
Fot. Artur Drożdżak
Artur Drożdżak

Kraków. Zmiana wyroku sądu w sprawie matki, która zabiła dziecko

Artur Drożdżak

30-letnia Magda K. na oczach trójki swoich dzieci najpierw urodziła, a po chwili udusiła noworodka. Sąd Apelacyjny w Krakowie prawomocnie zmniejszył jej karę z 15 do lat 12 pozbawienia wolności.

Magda wskazała trójce swoich dzieci piętrowe łóżeczko i nakazała, by zachowywały się cichutko. Najmłodsza trzylatka nie rozumiała, co się dzieje, ale jej o 7 lat starsza siostrzyczka domyśliła się, że będą świadkami porodu. Ośmioletni braciszek widział, że mamusia stanęła w rozkroku nad miednicą i dostrzegł, jak z jej ciała wysuwa się sina główka niemowlaka.

Seans jak w kinie

Kobieta napięła mięśnie i za moment już było po wszystkim. Synek podał jej wtedy swoje szkolne nożyczki. Przecięła pępowinę noworodka, którego rozpaczliwy krzyk przerwał ciszę. Dzieci, niczym w kinie z pierwszych rzędów, obserwowały rozwój wypadków. Dostrzegły, że mamusia bierze do ręki papierowy ręcznik i dociska go do nosa i ust chłopczyka. Wyglądało to tak, jakby go uspokajała.

Po chwili już nie było słychać, by noworodek płakał. Ośmiolatek na gorąco dał mu na imię Konrad i zapytał mamusię, czy braciszek z nimi zostanie.

- Nie, bo oddam go do adopcji. Gdyby babusia się o nim dowiedziała, toby nas wyrzuciła z domu - powiedziała Magda. Poleciła synkowi, by nożyczki przetarł wilgotną ściereczką i stanowczo odmówiła pomocy, kiedy maluszki zapytały ją, czy wezwać wujka lub ciocię, a może lekarza?

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Jak wyglądała przeszłość i zwiążki Magdy K.?
 • Dlaczego wyrok został złagodzony?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dziennikarz zajmujący się sprawami sądowymi i prawnymi specjalizujący się w zagadnieniach karnych. Częsty uczestnik rozpraw w sądach na terenie całej Małopolski, głównie w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu. Były wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Pedagogicznym i Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.