Marzena Sutryk

Krok od tragedii. Prokuratura wchodzi do gry

Kobieta kierująca widocznym na zdjęciu autem dosłownie otarła się o śmierć; chwilę po tym, jak przejechała przez tory, za jej plecami przejechał pociąg. Fot. kadr z filmu Kobieta kierująca widocznym na zdjęciu autem dosłownie otarła się o śmierć; chwilę po tym, jak przejechała przez tory, za jej plecami przejechał pociąg. Ten otarł się o tył auta, został zniszczony zderzak, lampa, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Teraz sprawą zajmuje się koszalińska prokuratura
Marzena Sutryk

Pisaliśmy wczoraj o wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym przy ul. Franciszkańskiej w Koszalinie.

To tam w późny poniedziałkowy wieczór (około godziny 23), jadąca volkswagenem nie zatrzymała się przed przejazdem i cudem uniknęła zderzenia z pociągiem. Kobieta dosłownie otarła się o śmierć. Grozę tej sytuacji najlepiej oddaje krótkie nagranie z monitoringu, które udostępniła spółka PKP PLK.

Na filmie widać dokładnie przebieg zdarzenia. Mianowicie kierująca z impetem wjechała na przejazd kolejowy, uderzając wcześniej w opuszczone rogatki (najpewniej zagapiła się albo zagadała z jadącymi z nią pasażerkami). Po tym, gdy kobieta opuściła przejazd, widać przejeżdżający pociąg. Ten otarł się o tył auta; został zniszczony zderzak, lampa, ale nikomu nic się nie stało.

Chwilę później można zobaczyć, jak kobieta zatrzymuje się tuż za przejazdem, wysiada, a wraz z nią jadące z nią koleżanki. Kierująca (49-latka z gm. Sianów; była trzeźwa) łapie się za głowę, najwyraźniej jest zszokowana tym, co się stało.

Początkowo zdarzenie zostało potraktowane jako kolizja, a 49-latkę ukarano mandatem.

Po tym jednak, gdy PKP zawiadomiło o sprawie prokuraturę, ta postanowiła włączyć się do postępowania i potraktowała sprawę jako spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Nikt jednak nie usłyszał jeszcze zarzutów. Trwa wyjaśnianie.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.