Łukasz Koleśnik

Krosno Odrzańskie: Miejscowa firma kupiła teren za 1 mln zł

Kilka dni temu została podpisana umowa. Gmina zyskała prawie milion złotych. Fot. Gmina Krosno Odrzańskie Kilka dni temu została podpisana umowa. Gmina zyskała prawie milion złotych.
Łukasz Koleśnik

Negocjacje trwały blisko trzy lata, ale w końcu urząd sprzedał działkę o pow. 4 ha. Zakupiło ją miejscowe przedsiębiorstwo Homanit, które zamierza się rozbudowywać. Powstać ma kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy.

Ze sprzedaży tej działki cieszy się burmistrz Marek Cebula: - Nowi inwestorzy nie byli zainteresowani tym terenem, ponieważ nie było do niego dojazdu. Jednak firma Homanit od dawna graniczyła ze wspomnianą działką. Cieszy to, że lokalna firma będzie się rozwijać i zapewni dodatkowe miejsca pracy. Przedsiębiorstwo zatrudnia już ok. 500 osób. Homanit ma trzy duże zakłady w Niemczech, jeden koło Monachium, ale ten wKrośnie Odrzańskim ma być wiodący.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.