Kryterium Asów bez zawodników z Rosji. "Musimy być solidarni z Ukrainą"

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Pabijan
zm

Kryterium Asów bez zawodników z Rosji. "Musimy być solidarni z Ukrainą"

zm

Rosyjscy zawodnicy nie wystartują w planowanym na koniec marca Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Oświadczenie w tej sprawie wydał właśnie bydgoski klub.

Wobec tego, co dzieje się na Ukrainie, musimy być solidarni i w pełni zgodni - przekazał prezes ŻKS Polonia Bydgoszcz SA Jerzy Kanclerz.

Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych ma otworzyć sezon żużlowy w Polsce. Turniej zaplanowany jest na 25 marca w Bydgoszczy. Jeszcze nie dawno organizatorzy chwalili się mocną obsadą zawodów - zakontraktowali m.in. indywidualnego mistrza świata Artioma Łagutę i brązowego medalistę IMŚ Emila Sajfutdinowa.

Sytuacja zmieniła się po ataku Rosji na Ukrainę i kolejnych sankcjach zachodniego świata, nakładanych na Rosjan i Białorusinów.

ZOBACZ: Z ZAWODNIKIEM REPREZENTUJĄCYM MORDERCÓW SIĘ NIE GRA, NIE BAWI, NIE PODAJE RĘKI

W piątek bydgoski klub poinformował, że rosyjscy zawodnicy nie wystąpią w XXXIII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda oraz zawieszona została współpraca z zawodnikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz - Romanem Lakhbaumem.

- Sankcje muszą dotyczyć wszystkich, bo tylko wspólny nacisk w każdej dziedzinie życia może coś zmienić. Znam rosyjskich zawodników, rozumiem ich sytuację. Ale oni muszą zrozumieć nas. Jako Polacy mówimy stanowcze „nie” rosyjskiej napaści na Ukrainę. Jeśli będziemy solidarni i uparci, również w sporcie, we wszystkich dyscyplinach, to może w końcu rosyjskie społeczeństwo zacznie wywierać presję na swoje władze. Trzeba powstrzymać szaleństwo Putina - powiedział Jerzy Kanclerz.

zm

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.