Książka jest dobra na wakacje oraz zimowe wieczory

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Książka jest dobra na wakacje oraz zimowe wieczory

Jolanta Młodecka

Na półkach jest 18 tys. woluminów. Ponad 700 czytelników korzysta z księgozbioru. Latem biblioteka odwiedzana jest często przez wczasowiczów.

Biblioteka w Topólce ma historię sięgającą 1952 roku. Najpierw mieściła się w starej szkole, potem przeprowadziła się do siedziby poczty, obecnie ma swój kąt w sąsiedztwie GOK i jednostki OSP.

Kąt ciasny, ale własny. Można tu realizować biblioteczne zadania, nie tylko te, polegające na wypożyczaniu książek. Na czytelników czeka ponad 18 tys. woluminów: literatury popularnej, dziecięcej, poradników, itp. pozycji, wśród których są też regionalia. Można korzystać z komputera z dostępem do sieci.

700 czytelników chętnie korzysta z tych zasobów, a w sezonie letnim jest ich jeszcze więcej.

Bibliotekarki organizują różne akcje czytelnicze, takie, jak korowód bajek, czytanie książki przedszkolakom, ale są też propozycje dla dorosłych, na Dzień Seniora, czy Dzień Matki.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.