Książnica Podlaska. Gmach przy Skłodowskiej to nie tylko wypożyczalnia i czytelnia

Czytaj dalej
Fot. Sylwia Dąbrowa
Jerzy Doroszkiewicz

Książnica Podlaska. Gmach przy Skłodowskiej to nie tylko wypożyczalnia i czytelnia

Jerzy Doroszkiewicz

Do Białegostoku przyjadą znani pisarze, zaplanowano nowe wystawy i gry dla dzieci. Książnica Podlaska kusi atrakcjami dla każdego.

Zapraszamy młodzież do wspólnej zabawy pod hasłem „Złam kod Książnicy i wygraj książkę”- zachęca szefowa największego wojewódzkiego księgozbioru, Jolanta Gadek. Zabawa polega na odszukaniu na półkach książki na podstawie podanej sygnatury.

Starsi czytelnicy już mogą wypatrywać spotkań promujących nowe książki. Na przykład w najbliższy poniedziałek Urszula Ziober zaprezentuje książkę „Spódniczka ze starej podszewki” zawierającą wspomnienia Sybiraczki, a jednocześnie babci autorki.

Do Białegostoku przyjadą prawdziwe gwiazdy literatury. 28 września, w czwartek, o swoich książkach opowie znana aktorka, ale też podróżniczka i felietonistka - Magdalena Zawadzka. 10 października pojawi się Joanna Bator, laureatka Nagrody Literackiej Nike za powieść „Ciemno, prawie noc”, w listopadzie o pracy nad biografią Kornela Makuszyńskiego opowie świetny biograf Mariusz Urbanek, przyjedzie też znany pisarz i felietonista Łukasz Orbitowski.

- Spotkania są kontynuacją cyklu „środy literackie”, choć niektórzy autorzy pojawią się też w inne dni tygodnia - przypomina Jolanta Gadek.

Książnica przygotowuje m.in. wydanie tomiku poezji Mileny Krystyny Gołębiewskiej „Jak królowa”, tomiku poezji Janusza Andrzejczaka „Powłóczystość” oraz trzech książeczek dla najmłodszych z bajkami białostoczanki Elżbiety Janikowskiej. W przygotowaniu jest także oryginalna mikropowieść podlaskiej autorki Miłki Malzahn „W płaszczu świata”.

W Galerii Parter już można oglądać prace Barbary Bańki, w przygotowaniu są wystawy poświęcone twórczości Antoniego Szymaniuka i postaci znanego białostockiego dziennikarza piszącego przez lata o kulturze - Andrzeja Koziary.

Jerzy Doroszkiewicz

Szeroko pojęta kultura - to temat rzeka, który można eksplorować w nieskończoność. A że w Białymstoku dzieje się wbrew pozorom sporo - warto o tym pisać. A kiedy jest czas - skonfrontować z tym, co dzieje się w Polsce i świecie i podzielić się przemyśleniami z Czytelnikami i Internautami. Stale zaglądamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej, śledzimy poczynania Teatru Dramatycznego, ale nie zaniedbujemy Białostockiego Teatru Lalek i teatru szkolnego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. A zatem - do zobaczenia na imprezach i do poczytania

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.